Lech Wałęsa jest ojcem ośmiorga dzieci i jak możemy się domyślać, relacje między byłym prezydentem a tyloma pociechami nie zawsze układają się idealnie. Jednak pewna decyzja lidera Solidarności zaskoczyła nawet jego zwolenników — nie przyszedł na ślub najmłodszej z pociech, Brygidy. Miał nietypowy powód, żeby odmówić. Postąpił słusznie?

Lech Wałęsa z żoną Danutą doczekali się całej gromadki pociech. Do dziś media uważnie śledzą losy potomstwa pierwszej pary. Niektóre z dzieci same wyrosły na osoby publiczne, inne wolą pozostawać w cieniu sławnych rodziców i rodzeństwa. Jeszcze do niedawna najbardziej tajemniczą postacią z klanu Wałęsów pozostawała Brygida. O najmłodszej córce byłego prezydenta zrobiło się naprawdę głośno przy okazji jej ślubu. Na ceremonii pojawiła się zarówno Danuta Wałęsa, jak i rodzeństwo panny młodej. Zabrakło jedynie… ojca. Dlaczego Lech Wałęsa zdecydował, że nie pojawi się na ślubie młodej kobiety? Powiedział, że jego noga na tym ślubie nie postanie – wyjawił znajomy rodziny w rozmowie z dziennikiem Super Express

Lech Wałęsa nie przyszedł na ślub córki

Jak czytamy na portalu pomponik.pl, Brygida Wałęsa wzięła ślub w 2013 roku. Młoda kobieta i jej obecny mąż zdecydowali się zawrzeć związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iławie. Po przysiędze odbyło się skromne przyjęcie, na którym znalazły się wyłącznie najbliższe osoby. Jednak Lech Wałęsa odrzucił zaproszenie najmłodszej pociechy. Dlaczego?

Pomponik.pl podaje, że kiedy Danuta Wałęsa i pozostałe dzieci byłego prezydenta bawiły się na weselu Brygidy, on rozgrywał mecz tenisa z Aleksandrem Kwaśniewskim. Zdaniem dziennikarzy wp.pl na decyzję Wałęsy złożyło się kilka przyczyn. Po pierwsze, polityk rzekomo nie darzy sympatią swojego zięcia Wacława. Ich przekonania diametralnie się różnią: mąż Brygidy to ateista, który sympatyzował z partią Ruch Palikota. 

Ze względu na poglądy młodej pary, Brygida i Wacław podjęli decyzję, że wezmą ślub cywilny. To także nie znalazło uznania u byłego prezydenta. Lech Wałęsa uważa, że taka ceremonia nie jest wiążąca dla małżonków.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

— Lech Wałęsa obraził się na córkę i powiedział, że jego noga na tym ślubie nie postanie […] Ale wszyscy liczyli jednak na to, że zmieni zdanie i dojedzie w ostatniej chwili — wyjawiła znajoma rodziny Wałęsów dziennikowi Super Express.

Kim jest Brygida Wałęsa?

Brygida Wałęsa jest najmłodszą córką Danuty i Lecha Wałęsów. Młoda kobieta przyszła na świat w 1985 roku. 

Jak ustalił portal natemat.pl, Brygida Wałęsa uczęszczała do technikum ochrony środowiska. Po maturze zdecydowała się złożyć papiery na Uniwersytet Gdański, gdzie studiowała kulturoznawstwo

Mamy nadzieję, że Lech Wałęsa już pogodził się z córką i zaakceptował jej wybór partnera życiowego!

ZOBACZ ZDJĘCIA LECHA WAŁĘSY I JEGO CÓRKI BRYGIDY:

lech wałęsa
fot. screen z youtube.com Onet News

Lech Wałęsa nie przyjechał na ślub najmłodszej córki. 

lech wałęsa
fot. screen z youtube.com DW Polski

Nie wiadomo, czy Lech Wałęsa zdążył pogodzić się z Brygidą. 

Zobacz zdjęcie ślubne Brygidy Wałęsy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Stan Borys stracił głos i już nie zaśpiewa? Wokalista wydał oświadczenie
  2. Jak spełnić swoje marzenia? 10 zasad, dzięki którym osiągniesz, co tylko chcesz
  3. Beata Ścibakówna w bikini wygląda obłędnie! 51-letnia aktorka ma ciało jak 30-latka
  4. W wesołym miasteczku doszło do wypadku. Kobieta wypadła z rollercoastera
  5. Jak się ubrać w rozmiarze 42? Poznaj najmodniejsze rozwiązania

źródła: fakt.pl, Super Express, pomponik.pl, natemat.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.