Świat obiegła informacja o śmierci znanego i cenionego projektanta mody, który przez lata torował drogę nowym trendom.

Alber Elbaz był jednym z najsłynniejszych projektantów mody na świecie. Artysta współpracował z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. Był też przez 15 lat dyrektorem kreatywnym marki Lanvin, która pod jego skrzydłami odniosła niebywały sukces.

Elbaz rozstał się z Lanvin w 2015 roku przez nieporozumienia z jednym z głównych udziałowców firmy. Co ciekawe, marka zaliczyła w tamtym momencie gigantyczny spadek. Wczoraj przekazano tragiczną informację o śmierci artysty.

Nie żyje projektant mody Alber Elbaz

Każdy, kto interesuje się modą, musiał kiedyś słyszeć to nazwisko. To właśnie Alber Elbaz uznawany jest za twórcę trendu, dzięki któremu marki biżuterii luksusowej wróciły do łask klientów, a wszystko dzięki perłowym naszyjnikom na tasiemce.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Oczywiście to nie jedyne zasługi Elbaza dla całej branży modowej, choć artysta miał dosyć długą przerwę w pracy po tym jak rozstał się Lanvin.

Dopiero po 5 latach nieobecności Alber Elbaz powrócił z własną marką, którą nazwano azfactory i to właśnie na oficjalnym prodilu instagramowym tej marki poinformowano o śmierci projektanta.

 – Nauczyłeś nas marzyć, nauczyłeś nas myśleć, a teraz odfrunąłeś. Miłość, zaufanie i szacunek. Na zawsze – napisano przy czarno-białym zdjęciu projektanta mody.

Śmierć projektanta skomentował również Johann Rupert, założyciel grupy Richemont, do której należała marka Elbaza.

 – Alber zasłużył na miano jednej z najznamienitszych postaci współczesnej mody. Wszyscy podziwialiśmy jego inteligencję, wrażliwość i kreatywność. Straciliśmy nie tylko niezwykłego współpracownika, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela – powiedział w rozmowie z WWD Johann Rupert.

Elbaz zmarł 24 kwietnia nad ranem w szpitalu. Miał 59 lat. Według niepotwierdzonych informacji artysta trafił do placówki na skutek zakażenia koronawirusem, który ostatecznie doprowadził do jego śmierci. Brak jednak na razie oficjalnych informacji co do przyczyny zgonu projektanta.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: jastrzabpost.pl

Poprzedni artykułWzruszający widok grobu taty premiera Morawieckiego
Następny artykułSłużba Celno-Skarbowała musiała podjąć interwencję w salonie fryzjerskim z przyciemnionymi szybami