Lekarz przekazał najnowsze ustalenia na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chiński specjalista zdradził, jak możemy zarazić się COVID-19. Jest tylko jedna droga przeniesienia choroby. 

Koronawirus to temat królujący w ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach we wszystkich mediach. Ludzie na całym świecie żyją w strachu, że mogli nawet nieświadomie stać się nosicielami. Odbyła się konferencja, na której doktorzy i pielęgniarki dzielili się swoimi doświadczeniami z walki z niewidzialnym wrogiem. Chiński lekarz przedstawił nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się COVID-19. 

Kim jest chiński lekarz?

Xu Zhihao to profesor specjalizujący się w pneumologii. Lekarz wraz z innymi chińskimi medykami, wziął udział w konferencji dotyczącej koronawirusa. Jak pisze The National, to on przedstawił światu wnioski, do których doszli naukowcy podczas spotkania. 

Według lekarzy koronawirusem nie można zarazić się przez powietrze. Jedynie bezpośredni kontakt z chorym może być przyczyną przeniesienia wirusa. Wyjątkiem od reguły są sytuacje, gdy w pomieszczeniu znajduje się jednocześnie kilka zarażonych osób.

– W COVID-19 wciąż jest wiele niewiadomych. Dlatego doświadczenia z pierwszej ręki, od kolegów, którzy przeżyli ciężkie chwile i chętnie dzielą się z nami swoim doświadczeniem, jest nieocenione – przedstawia wypowiedź profesora The National.

  1. Okazuje się, że koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Porażające słowa profesora Witkowskiego
  2. Tragiczna śmierć aktora „Na Wspólnej”. Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  3. Ojciec córki Kasi Kowalskiej zostawił ją. Ola wyjawiła smutną prawdę o swoim tacie, greckim artyście

Jakie zmiany wprowadzono w chińskich szpitalach?

Xu Zhihao wprowadził nowe zasady przyjmowania pacjentów do szpitali. Aby zmniejszyć ilość zachorowań, interesanci są badani już na progu budynku. Standardowe symptomy, mogące świadczyć o zarażeniu, takie jak: podwyższona temperatura, osłabienie, suchy kaszel, są wskazaniem, by skierować pacjenta do innej placówki, gdzie możliwe jest przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa. Lekarze z dystansem podchodzą też do pozytywnych wyników i zalecają dodatkowe badanie na obecność przeciwciał. 

Aby uniknąć niepotrzebnej paniki, zwracamy większą uwagę na fałszywe wyniki dodatnie i testujemy pacjentów również na obecność przeciwciał – cytuje wypowiedź lekarza The National.

Zmienił się też sposób radzenia sobie z pacjentami, u których nie występują widoczne objawy. Są oni poddawani co najmniej dwutygodniowej kwarantannie. Znajdują się pod stałą opieką specjalistów, którzy regularnie ich badają. Profesor poświadcza, że taką metodę stosował już kiedyś w przypadku pacjentów chorujących na grypę. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarz
fot. unsplash.com @ashkfor121

Lekarze nadal pracują nad szczepionką na koronawirusa. 

lekarz
fot. unsplash.com @kellysikkema

Pamiętajmy, by dbać o odpowiednią higienę.

lekarz
fot. unsplash.com @markusspiske

Na razie lepiej zostać w domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Rodzina królewska odwołuje ślub. Zapadła decyzja, sprawa jest bardzo poważna
  3. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko
  4. Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów
  5. „Medyczna strefa wojny” Pokazano, co naprawdę dzieje się na szpitalnych korytarzach
  6. Minister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniów

źródło: o2.pl

Poprzedni artykułKuba Wojewódzki uczcił zmarłego przyjaciela. Pokazał zdjęcie i podpisał je jednym zdaniem
Następny artykułMożna prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik