Lekarz to praca przerażająco trudna, ale niezbędna. Gdyby nie poświęcenie i ciężka praca tych niezwykłych ludzi, nasze życia nigdy nie byłyby tak dobre i komfortowe jak są teraz. Jednak z ich strony wymaga to ogromnego poświęcenia, co udowodnia historia tego mężczyzny, który miał wybór: pożegnać się z umierającym ojcem lub uratować życie pacjenta. 

Bardzo ważną umiejętnością w większości zawodów jest wyważenie stosunku czasu poświęcanego na pracę do tego, ile potrzebujemy go na życie osobiste. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie, żeby jego priorytetem było to drugie. Takim zawodem jest lekarz, który często musi być dostępny niemal nieustannie. 

Lekarz poświęcił się dla pacjenta

Zhang Xinzhi, 55-letni lekarz z Anhui w Chinach miał ostatnią szansę na pożegnanie się ze swoim umierającym ojcem. Mężczyzna wiedział, że to ostatnie chwilę jego taty. Został jednak wtedy postawiony przed krytycznym wyborem. Kiedy bowiem jego ojciec odchodził z tego świata, okazało się, że Zhang ma pilnie oczekującego na operację pacjenta.

Jak większość z nas zachowałaby się w takiej chwili? Ciężko odpowiedzieć sobie na takie pytanie. Oczywiście, zdrowie i życie pacjenta jest priorytetem dla większości lekarzy, jednak są rzeczy jeszcze ważniejsze. Jak na przykład odwiedzenie swojego umierającego ojca w ostatnich godzinach jego życia. Mężczyzna otrzymał telefon z informacją o fatalnym stanie zdrowia taty tuż przed wejściem na salę.

Łamiąca serce decyzja

Chociaż każdy zrozumiałby, gdyby lekarz postanowił nie przeprowadzić operacji, żeby pożegnać się z umierającym ojcem, Zhang podjął najtrudniejszą decyzję swojego życia i zdecydował się uratować życia pacjenta. Jednak gdy tylko opuścił salę operacyjną, nie mógł już dłużej powstrzymywać emocji.

— Tego dnia, byłem pogrążony w żałobie i tak strasznie smutny, że nie było mnie u boku ojca. Czułem się winny, że nie mogłem zobaczyć go po raz ostatni, ale jestem lekarzem i ratowanie życia pacjenta jest dla mnie niezwykle ważne — powiedział lekarz.

Tego dnia, kiedy tylko skończył operować, zalał się łzami. Nie zdążył pożegnać się z ojcem, by ratować inne życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarz
youtube.com/user/TVBS

Trudno wyobrazić sobie takie poświęcenie. 

lekarz
youtube.com/user/TVBS

Mężczyzna przeprowadził operację, zamiast spotkać się z umierającym ojcem. 

lekarz
youtube.com/user/TVBS

Niezwykle smutna historia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Nie żyje legendarny muzyk. Miał raka mózgu
  4. Żona wysłała kochance męża list. Gdy kobieta go przeczytała, nie mogła przestać płakać
  5. Ojciec porzucił rodzinę z powodu choroby dziecka. Teraz niepełnosprawny syn musi mu płacić
  6. Życie Wiśniewskiego się załamało, przeżył okropną tragedię w rodzinie. Długo nie mógł się pozbierać

źródła: worldofbuzz.com/

Poprzedni artykułUdar Jacka Rozenka zainspirował twórców „Barw Szczęścia”? Aktora czeka duże wyzwanie
Następny artykułMorze łez wylało się w „The Voice Kids”. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać płaczu
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego