Lekarz poinformował ją, że zabieg, któremu poddawała się ta kobieta, przebiegł pomyślnie. Była zrozpaczona, że jej dziecko odeszło, ale czuła też ulgę, że już nie cierpi. Jednak po jakimś czasie poczuła, jak jej dziecko się rusza. Nikt jej nie słuchał. Urodziła płaczącego chłopca. 

Brytyjka Sofia Khan cieszyła się na przyjście na świat swojego drugiego synka. Niestety, jej i jej mężowi nie dane było się nim nacieszyć. Kiedy kobieta była w 20. tygodniu ciąży, lekarze poinformowali ich, że chłopiec cierpi na  rozszczep kręgosłupa. Na początku Sofia i Shakeel mieli nadzieję, że chłopca uda się zoperować. Jednak lekarz powiedział, że dziecko nie ma szans na przeżycie.

Lekarz popełnił błąd

Małżeństwo zostało poinformowane, że chłopiec najprawdopodobniej nie dożyje końca porodu. Wbrew sobie, Sofia podjęła decyzję o aborcji. Udała się na nią w 25. tygodniu ciąży. Normalnie prawo brytyjskie dopuszcza aborcję do 24. tygodnia, jednak ponieważ dziecko Sofii nie miało szans na przeżycie, kwalifikowało ją to jako wyjątek. 

Zabieg miał być prosty. Lekarz wkłuwa się w brzuch kobiety, potem serce płodu przestaje bić. Kobieta musi urodzić płód martwy. Zostało przeprowadzone USG w celu upewnienia się, że wszystko poszło zgodnie z planem. Sofia twierdziła, że wciąż czuje, jak dziecko się rusza, ale personel szpitala zbył ją. Kiedy 10 godzin później po porodzie usłyszała płac chłopca, myślała że straciła rozum. 

Pomimo tego, co twierdził ich lekarz, chłopiec żył jeszcze godzinę. Sofia uważa, że świadczy to o jego silnej woli, o tym, jak bardzo chciał chociaż raz przytulić się do mamy. Kobieta wciąż czuje złość do personelu szpitala, od którego wciąż nie otrzymała przeprosin. 

Kiedy można dokonać aborcji?

Wiek płodu, do którego można dokonać aborcji w Polsce, zależy od okoliczności. Przypominamy, w Polsce aborcja jest legalna tylko w trzech przypadkach. W każdym z nich istnieje inne ograniczenie wieku płodu, do którego można dokonywać aborcji. 

Jeśli ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia kobiety ciężarnej nie ma w Polsce ograniczenia wieku płodu. W przypadku, w którym płód jest ciężko upośledzony lub nieuleczalnie chory aborcji można dokonać do czasu, gdy osiągnie on zdolność do życia poza organizmem matki. Wystąpienie tych okoliczności stwierdza lekarz. Jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa aborcji można dokonać do 12, tygodnia życia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarz
thesun.co.uk

Sofia i Shakeel mają syna. Bardzo chcieli mieć drugiego. 

lekarz
thesun.co.uk

Chłopczyk, który przeżył godzinę, został nazwany Mohammed Rehman.

lekarz
thesun.co.uk

Sofia i Shakeel żałują, że Mustafa nigdy nie poznał swojego braciszka. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Będziesz złym mężem? Sąd odda Twoją pensję małżonce
  2. Lekarz Britney Spears nie żyje. Za dwa tygodnie miał wydać ważne oświadczenie w jej sprawie
  3. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  4. Kotka próbowała wkraść się do kliniki weterynaryjnej. Lekarze szybko zrozumieli jej desperację
  5. Mama Julii Wieniawy w bikini wygląda bosko. Kim jest Marta Wieniawa-Narkiewicz?
  6. Michał Szpak i Roksana Węgiel razem? Piosenkarz jest zachwycony młodą wokalistką

źródła: papilot.pl, wikipedia.org

Poprzedni artykułSuczka przeżyła topienie w smole. Dziś jest nie do poznania
Następny artykułŻona pozwała byłego męża, znanego aktora. Nie płaci alimentów na ich wspólne córki
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego