Lekarz przedstawił trójwymiarowy model płuc zarażonego pacjenta. Wyraźnie widać na nim zniszczenia spowodowane koronawirusem. Specjalista jest przekonany, że pomoże to spojrzeć na zagrożenie z zupełnie nowej perspektywy.

Lekarz stworzył model płuc w wersji 3D, aby pokazać, jak szybko niszczy je koronawirus. Specjalista ma nadzieję, że jego odkrycie będzie pomocne w walce z pandemią i pomoże spojrzeć na problem z innej perspektywy. W wersji komputerowej zmiany widać gołym okiem. Czy dzięki niemu wszyscy zrozumieją skalę zagrożenia?

Lekarz stworzył model płuc 3D

Model płuc w wersji 3D wykonał dr Keith Mortman, kierownik Wydziału Chirurgii Klatki Piersiowej w Szpitalu Uniwersyteckim George Washington w USA. Lekarz wykorzystał w tym celu tomografię komputerową prawdziwego pacjenta zakażonego koronawirusem. Według specjalisty przyczyni się to do realnego spojrzenia na problem z nowej perspektywy i zrozumienia, jak niebezpieczny jest śmiertelny wirus.

Lekarz ma nadzieję, że jego komputerowa praca pomoże innym pracownikom medycznym w walce z CoViD-19. Trójwymiarowy model płuc ma również pełnić funkcję edukacyjną i ostrzegawczą. Ludzie mogą na własne oczy zobaczyć, jakie niepokojące zmiany niesie ze sobą zarażenie wirusem. Może to skłoni ich do pozostania w domach i przestrzegania zasad higieny.

  1. Przenigdy go nie lekceważ. 1 rodzaj kaszlu wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem
  2. Polska pielęgniarka ujawniła gorzką prawdę. Przed wejściem do szpitala musi robić upokarzającą rzecz, hańba
  3. Nie żyje 108-letnia Brytyjka. Jako dziecko przeżyła grypę Hiszpankę, zabił ją koronawirus

Koronawirus: zniszczenia płuc

Za model dotkniętych koronawirusem płuc 3D posłużył prawdziwy przypadek pacjenta ze szpitala. Lekarz wyjaśnia, że w przeciwieństwie do zwykłego zapalenia płuc, które atakuje jedynie niedużą część organu, w przypadku wirusa SARS-COV-2 można zauważyć rozległe uszkodzenie obu stron płuc.

– Naprawdę chcę, aby ludzie mogli to zobaczyć i uświadomić sobie szkody, jakie wirus może wyrządzić płucom. Może więc pomyślą dwa razy, zanim urządzą przyjęcie w domu lub wyjdą z domu bez konieczności – tłumaczy lekarz, jak cytuje portal webniusy.

Użytkownicy są wdzięczni za udostępnienie tego obrazu i przestrogę specjalisty. Nagranie z modelem 3D można obejrzeć poniżej.

ZOBACZ WIDEO:

Lekarz stworzył komputerową wersję płuc 3D, aby pokazać zniszczenia spowodowane koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Eksplozja samolotu medycznego za granicą. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli
  3. Włóż tabletkę do zmywarki do piekarnika i poczekaj na efekt. Trik sprawi, że zaniemówisz z wrażenia
  4. Szczeniaki mogą kosztować fortunę. Oto 5 najdroższych ras psów w Polsce, ostatnia zaskakuje
  5. Dziewczyna źle się czuła, ale lekarze nie potrafili jej pomóc. Na diagnozę czekała 20 lat, prawda była porażająca
  6. GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludzi

źródło: webniusy.com

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.