Bethany Gambardella-Greenway nie miała pojęcia, że mała plamka na jej czole zwiastuje niebezpieczną chorobę. Kobieta jednak, jak tylko ją dostrzegła, udała się do lekarza, gdyż w tamtym czasie spodziewała się również dziecka. Bethany myślała, że zmiana skórna być może jest efektem zmian hormonalnych, prawda okazała się zupełnie inna.

Historia tej kobiety pokazuje, że nie wolno lekceważyć nawet najdrobniejszych zmian na naszym ciele. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie okażą się źródłem naszych problemów. Tak było w przypadku Bethany.

Niewinna plamka na czole okazała się koszmarem

Bethany Gambardella-Greenway pochodząca z Austin w Teksasie była w ciąży, kiedy pewnego dnia dostrzegła na swojej twarzy niewinną plamkę, umiejscowioną w okolicach czoła. Kobieta była przekonana, że owa zmiana pojawiła się w wyniku burzy hormonalnej, występującej podczas ciąży.

Jednak aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, udała się do specjalisty. Po szybkiej analizie lekarz uspokoił Bethany oznajmiając, że zmiana skórna nie jest niczym groźnym.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szybko okazało się, że doktor był w błędzie. 1,5 roku po pierwszym badaniu plamka na czole zaczęła sprawiać ból kobiecie do tego stopnia, że postanowiła powtórnie ją zbadać.

Tym razem jednak diagnoza nie była tak optymistyczna. Okazało się bowiem, że Bethany ma czerniaka desmoplastycznego, czyli raka skóry.

Kobieta miała raka

Po badaniach lekarze zdecydowali się usunąć zmienione miejsce na czole. Interwencja odbyła się jednak dość późno i pojawiły się przerzuty na inne organy.

W związku z tym Bethany została poddana radioterapii:

Bardzo źle wspominam naświetlanie. Sprawiło, że całe wnętrze moich ust zostało zniszczone. Bardzo bolała mnie szyja, skórę miałam w ranach, nie czułam smaku potraw, a włosy zaczęły mi bardzo wypadaćwyznała kobieta.

Bethany na swoim profilu regularnie publikowała wygląd swojej twarzy, pokazując, jak zmieniała się na przestrzeni mijających tygodni. Niektóre ze zdjęć wywołują ciarki na całym ciele.

Na szczęście podjęte kroki ratowania jej zdrowia okazały się skuteczne. Obecnie kobieta pożegnała się już z rakiem i teraz uświadamia inne osoby, aby nie powieliły jej błędów. Czerniak bowiem może pojawić się przez nadmierne opalanie, czego należy unikać.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com/BCgreenway

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.