Lekarze jednego z Australijskich szpitali popełnili błąd, który zaważył na zdrowiu nowo narodzonej dziewczynki. Dziecko nigdy nie odzyska pełnej sprawności i możliwości samodzielności. Szpital umywa ręce od tragedii. Takiego zachowania nie można tolerować. Znamy szczegóły tej wstrząsającej historii. 

Lekarze mogą popełnić błąd. W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Jednak pomyłki, spowodowane przez niedopatrzenie czy lenistwo są niedopuszczalne w zawodzie o tak wielkiej odpowiedzialności. 

Taka sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć

Benish i Danial Khan oczekiwali na narodziny córki. Na ten wspaniały moment zabrali ze sobą kamerę. Niestety, uwiecznili najgorszy moment swojego życia. Mała Amelia przyszła na świat zdrowa. To, co stało się później, przyniosło nieodwracalne skutki.

Dziewczynka przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Lekarz przyjmujący poród, mimo iż przeszedł bez powikłań, zdecydował się na podanie dziecku tlenu. Jak podaje fakt.pl, rodzice po chwili usłyszeli dramatyczny pisk dziecka. Było już za późno. 

  1. Nagle ujawniono szczegóły bonu turystycznego. Dostanie go tylko wybrana grupa
  2. Ile lat ma Magda Gessler? Możesz być mocno zdziwiony, szczęka opada do samej ziemi
  3. Zenek Martyniuk w końcu wyjawił prawdę o swoim synu. Jest zupełnie inaczej niż wszyscy myśleli

Obrażenia okazały się nieodwracalne. Lekarze nie przyznali się do błedu

Matka dziewczynki w wywiadzie dla 60 Minutes powiedziała, że nigdy nie zapomni dźwięku, jaki wydała z siebie jej córka. Okazało się, że zdrowemu noworodkowi zamiast tlenu podano gaz rozweselający. Prawda wyszła na jaw, gdy inne dziecko z tego powodu zmarło. Rodzice dostali tragiczną wiadomość, że mózg ich córki został uszkodzony w około 50 procentach i dziecko najprawdopodobniej umrze. 

Para nie zgodziła się na odłączenie aparatury podtrzymującej życie ich dziecka. Rodzice podali lekarzy i szpital do sądu, jednak ten orzekł, że winnym jest mężczyzna odpowiadający za dostarczenie tlenu i gazu do szpitala. W wyniku rozprawy oskarżony został ukarany karą w wysokości 100 tysięcy dolarów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarze
fot. pexels.com

Lekarze popełnili błąd. Dziecko nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS i ogromna wpadka – mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  2. Stało się, żywioł uderzył bez litości. Straty mogą być ogromne, porażające wiadomości obiegły światowe media
  3. Jaki masz kształt brwi? Odkrywają twoją osobowość i podejście do życia
  4. Niedziele handlowe wrócą? Jest oficjalne stanowisko, już wszystko jasne
  5. Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród nastolatków. Jest już kilkadziesiąt ofiar, rodzice mają się o co martwić
  6. Władze podjęły nagłą decyzję, wracają niektóre obostrzenia. Powodem jest nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Sieradzu

Źródło: fakt.pl

 

Poprzedni artykułPilny alarm IMGW. 7 województw zagrożonych potężnymi nawałnicami
Następny artykułW 1990 roku firma OCEANIC wprowadziła w Polsce pierwszy produkt do higieny intymnej
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.