Lekarze uratowali życie 20-latki, która od dawna walczyła z niebezpieczną chorobą. Po długiej i nierównej walce organizm kobiety niestety nie wyszedł z niej bez szwanku. Operacja okazała się niezbędna, jej płuca bowiem, po odbytym zakażeniu były całe podziurawione. Zmagania na sali operacyjnej trwały aż 10 godzin, jednak wszystko udało się bez zarzutu. 

Skomplikowana operacja uratowała życie kobiecie, która niestety została zakażona koronawirusem. Mimo tego, że udało jej się wygrać walkę z przebiegłym patogenem, to jej płuca były w opłakanym stanie. Na ich całej powierzchni znajdowały się dziesiątki dziur. Lekarze przez 10 godzin walczyli o jej życie, musieli wykonać przeszczep płuc. 

Lekarze walczyli o jej życie 10 godzin 

Lekarze z Chicago walczyli o życie swojej pacjentki, która została zakażona koronawirusem. Mimo tego, że kobiecie udało się wyzdrowieć, to jej organizm niestety został naznaczony przez niebezpiecznego wirusa. Najbardziej ucierpiały jej płuca, na których znajdowały się dziesiątki dziur. 

Jak podaje portal o2.pl, organy ostały się jedynie w szczątkowej formie, jedyną drogą ratunku okazał się przeszczep płuc. Lekarze zdawali sobie sprawę z tego, że zabieg jest naprawdę skomplikowany i ryzykowny, mimo to zdecydowali się tę trudną operację. 

  1. Obejrzeli nagranie ze szkolnego korytarza i zamarli. Rzeczy, które widać na wideo, mrożą krew w żyłach
  2. Stało się, partner Magdy Gessler ujawnił jej wstydliwy, mocno krępujący sekret. Prawda jest powalająca
  3. Doda zrobiła rzecz, której nikt się nie spodziewał. Przyłapali ją, za swój wybryk może słono

Przeszczep płuc okazał się niezbędny 

Przeszczep płuc został przeprowadzony na początku czerwca. Dopiero tydzień po operacji, lekarze oficjalnie przekazali dobrą nowinę, że młoda kobieta została uratowana. 

10-godzinna operacja była trudna, ponieważ przez wirusa jej płuca były pełne dziur i prawie wtopiły się w ścianę klatki piersiowej – powiedział doktor prowadzący operację,  Ankit Bharat, jak podaje o2.pl

Niestety nie ujawniono tożsamości kobiety, wiadomo jedynie, że ma 20 lat i mieszka w Chicago. Zdaniem lekarzy ich pacjentka ma duże szanse na powrót do zupełnie normalnego życia. Obecnie jest podłączona na specjalnej aparatury, która ma pomóc jej w czasie rekonwalescencji. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

lekarze
fot. unspalsh.com/Piron Guillaume

Lekarze uratowali życie 20-latce, miała podziurawione płuca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. GIS wycofuje całą serię popularnego produktu. Znaleziono w nim szkło, pozbądźcie się go jak najszybciej
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
  3. Panna Młoda bardzo często robi jedną rzecz na ślubie. Mężowie odkrywają mroczne tajemnice przyszłych żon
  4. Koniec ”Królowych życia”? Bardzo smutne słowa Dagmary Kaźmierskiej
  5. Ile ksiądz dostaje emerytury? Stawki są zawrotne, szary Polak może pomarzyć o podobnych kwotach
  6. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest bardzo zła

Źródło: o2.pl 

 

Poprzedni artykułPopularny produkt wycofany ze sprzedaży. W butelce znaleziono ciało obce, tylko dla osób o mocnych nerwach
Następny artykułDziś imieniny Jolanty. Najpiękniejsze życzenia, które pokocha każda Jola
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.