Lekarze dokonali prawdziwego cudu na oddziale zakaźnym w Opolu. Dwóch pacjentów zostało wyleczonych z koronawirusa i wypisanych ze szpitala. Zdrowi i bezpieczni przebywają już w swoich domach. Informacja w obliczu epidemii daje nadzieję.

Ozdrowieni z koronawirusa opuścili szpital zakaźny, do którego zostali przyjęci dwa tygodnie temu. Są nimi mieszkańcy Opola, których obecnie czeka rekonwalescencja w domowym zaciszu. W obliczu panującej w kraju epidemii ta nowina rzuca światło optymizmu. Lekarze zasługują na wyrazy szacunku.

Koronawirus: 2 osoby wyzdrowiały

W kontraście do tragicznych wiadomości z kraju i zagranicy pojawiają się też pozytywne newsy. Jak poinformowała Wiesława Błudzin, ordynator oddziału Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, w piątek wypisano do domu dwóch pacjentów. Są to 2 osoby, u których dwa tygodnie temu stwierdzono zakażenie koronawirusem. To kolejni ozdrowieńcy po pacjencie zero, co daje duże nadzieje.

Obecnie w regionie opolskim na oddziałach szpitalnych przebywa 24 pacjentów z podejrzeniem COV-19, a 354 mieszkańców poddanych jest kwarantannie, informuje portal rmf24.pl. Jak podaje biuro prasowego wojewody opolskiego, pod nadzorem sanepidu przebywa aż 1014 osób.

  1. Nie żyje legendarny muzyk, odszedł w otoczeniu rodziny. Fani nie będą mogli go pożegnać
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Znaleziono go w innym województwie

Lekarze wypisali pacjentów do domu

Lekarze wypisali do domów dwóch pacjentów, u których kilka dni wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownikom medycznym należą się wyrazy wdzięczności i gratulacje. 

Na ten moment wiadomo jedynie, że osoby są zdrowe i po powrocie do domu byłych pacjentów czeka rekonwalescencja. Ze względu na troskę o ich dobro i anonimowość, szpital i lekarze nie chcą udzielać więcej informacji. Nie zdradzają ich wieku, płci czy konkretnych powiatów, z których pochodzą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarze
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Lekarze z Opola dokonali cudu i uzdrowili dwóch pacjentów zakażonych koronawirusem.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Pan młody pobladł w trakcie składania przysięgi. Z ust ukochanej padło zdanie, którego nie mógł się spodziewać
  4. Husky, który ma niesamowite umiejętności. Pies robi niezwykłe rzeczy, zdjęcia powalają
  5. Opiekunowie nagrali zachowanie psa w dniu jego 13. urodzin. Reakcja czworonoga bezcenna
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułZarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”
Następny artykułWiewiórka uratowana przed huraganem podbija Instagram. Słodkiego misia rzadko wypuszcza z łapek
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.