Lekarze ze szpitala w Grójcu zarażali pacjentów tamtejszej placówki. Medycy przychodzili normalnie do pracy i pełnili wszystkie swoje standardowe obowiązki. Prokuratura zainteresowała się całą sprawą. Zostało wszczęte śledztwo. 

W jednym ze szpitali w Grójcu personel medyczny został zakażony koronawirusem. Mimo zaistniałej sytuacji kilku z nich wciąż sprawowało wszystkie dotychczasowe czynności, w tym opiekę nad pacjentami placówki. Wiele osób miała styczność z zarażonymi. Jeden z pacjentów zmarł, a drugi w poważnym stanie walczy o swoje życie. 

Lekarze mimo zarażenia koronawirusem nadal przychodzili do pracy

Do tej pory w powiecie grójeckim zarejestrowano 47 zakażeń. Większość z osób zakażonych to personel medyczny jednego z grójeckich szpitali. Lekarze pracujący w placówce leczniczej nie przestrzegali zasad kwarantanny i sprawowali wszystkie czynności lekarskie. Z dostępnych informacji wynika, że medycy zostali poddani testom na obecność koronawirusa i do czasu otrzymania wyników byli objęci kwarantanną. Jednak część personelu nadal kontynuowała pracę w szpitalu

Całą sprawą zainteresowała się redakcja onet.pl i napisała artykuł odnoszący się do zaistniałej sytuacji. Po opublikowaniu tekstu Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła śledztwo. Dyrekcji i personelowi medycznemu grożą poważne konsekwencje, z powodu narażenia życia pacjentów leczących się na terenie szpitala. 

  1. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  2. Sytuacja jest poważna. Trwa dramat syna Katarzyny Dowbor i jego żony
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu

Personel medyczny złamał kwarantanne 

Z ustaleń portalu onet.pl wynika, że wszystko zaczęło się 17 marca kiedy okazało się, że pielęgniarka z oddziału wewnętrznego jest zarażona. Następnego dnia, potwierdzono obecność wirusa COVID-19 u kolejnego lekarza. Po otrzymaniu pozytywnych wyników u przebadanej dwójki zadecydowano, aby poddać testom kolejnych pracowników. Wykonano kilkadziesiąt testów. Przebadano między innymi dyrekcję i osoby, które bezpośrednio nie mają kontaktu z pacjentami.

Po kolejnej fali nowych wyników okazało się, że położna, a także ordynator ginekologii znajdują się w kręgu osób zarażonych koronawirusem. Położna w momencie kiedy była już zarażona, sprawowała swoje standardowe obowiązki. Miała kontakt z matkami, które były tuż po porodzie. Wiele z nich zostało wypisanych do domu

W szpitalu zapanował chaos. Lekarze, od których zostały pobrane próbki, nadal przebywali na terenie szpitala, inni udali się do domu bez informacji o tym, czy zostają objęci kwarantanną, czy też nie. 

Ludzi, którzy mieli styczność z zarażonymi pracownikami, zaczęto wypisywać do domu, bez żadnej informacji. Pacjenci nie mieli świadomości, że przez kilka dni byli w ścisłym kontakcie z osobami zarażonymi.

Sprawą obecnie zajmuje się Rejonowa Prokuratura w Grójcu. Po tym jak na światło dzienne wyszła sytuacja panująca we wspomnianym ośrodku medycznym, wojewoda mazowiecki potwierdził, że kierownictwo Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu nie zastosowało się do uregulowań, jak podaje portal onet.pl.

Zarząd szpitala w Grójcu powstrzymuje się od komentarzy i nie zabrał głosu w tej sprawie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarze
fot. facebook.com/WSzZKielce

Lekarze ze szpitala w Grójcu mimo zarażenia koronawirusem nadal przebywali na terenie placówki.

lekarze
fot. Luis Melendez, unsplash.com

Po tym jak potwierdzono obecność koronawirusa u części personelu, zaczęto wypisywać pacjentów do domu. 

lekarze
Fot. Marcin Wyrwał / Onet

Sprawą zainteresowała się Rejonowa Prokuratura w Grójcu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  3. Polska gwiazda jest w ciąży, pokazała zdjęcie. Znamy płeć dziecka i termin porodu
  4. Fryzjer zrobiła jej metamorfozę. Spojrzała na swoje włosy i wiedziała, że już nigdy nie popełni tego błędu
  5. Chińczycy wydali oświadczenie ws. hantawirusa wykrytego u zmarłego mężczyzny. Ich lekarze nie mają wątpliwości
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca „TOP Chefa”, był zakażony

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułUwielbiany piosenkarz w żałobie. Zmarła bliska mu osoba, miała koronawirusa
Następny artykułMężczyzna z koronawirusem opisuje, co teraz dzieje się z jego ciałem. Nagranie będzie wstrząsem dla wielu
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.