Leki mogą trafić do wielu Polaków zupełnie za darmo. Kto w szczególności mógłby na tym skorzystać? Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski w rozmowie z Super Expressem poruszył temat finansowania medykamentów. Okazuje się, że rząd szykuje wiele zmian. Pojawią się nie tylko kolejne darmowe pozycje. Wszystko wskazuje na to, że z refundacji skorzysta o wiele więcej osób. 

Darmowe leki, a właściwie dodanie wielu nowych pozycji do listy refundowanych medykamentów to kolejny pomysł rządu, na wyjście naprzeciw oczekiwaniom Polaków. Dodatkowo będą one dostępne dla sporej ilości osób. Jest tylko jeden szczegół, o którym trzeba pamiętać. 

Darmowe leki dla Polaków

Polacy powyżej 75 roku życia od lat mają dostęp do darmowych leków i mimo że seniorzy dobrze oceniają program rządu, chcieliby, aby został on rozszerzony. Ich zdaniem bezpłatnych medykamentów potrzebuje o wiele więcej osób.

– Dobrze byłoby rozszerzyć listę leków zarówno jeśli chodzi o liczbę pozycji medykamentów jak i o wiek osób uprawnionych. Bardzo często jest tak, że 70-latek tak samo potrzebuje pewnych leków jak i 75-latek. Seniorzy bardzo by się ucieszyli z takich rozwiązań – powiedziała w rozmowie z dziennikiem szefowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Elżbieta Ostrowska. Co na to rząd?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Radosław Majdan przekazał wspaniałą wiadomość. Dawno nie był tak szczęśliwy
  2. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  3. GIS ma wytyczne dla przedszkoli i żłobków. Rodzice i dzieci mogą zapomnieć o normalnych zajęciach

Wiceminister Zdrowia o refundacji leków

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo Zdrowia będzie chciało wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polaków. Maciej Miłkowski w rozmowie z Super Expressem skomentował jak do poszerzenia listy leków i zmiany programu 75 plus na 70 plus podchodzi rząd. 

– Dzięki temu większa grupa seniorów korzystałaby z darmowych leków. To jest potrzebne, jestem za. Trwają analizy. Jest szansa, że na listę refundacyjną będą wchodzić nowe medykamenty, które seniorzy dostaliby za darmo – powiedział Wiceminister Zdrowia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

leki
Fot. National Cancer Institute

Wiceminister Zdrowia zapowiedział zmianę programu 75 plus. Okazuje się, że rząd pracuje nad nowym rozwiązaniem, dzięki któremu Polacy mogliby otrzymać więcej darmowych leków. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Co zrobili przechodzi ludzkie pojęcie, mogło dojść do tragedii
  2. Anna: „Nienawidzę swojego męża, przez kwarantannę jest jeszcze gorzej. Boję się, że utknę z nim w domu na zawsze”
  3. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radości
  4. Wielu Polaków dostanie takiego samego SMSa. Kto z nas może go zignorować? Mogą wprowadzać w błąd
  5. Sejm w nocy z czwartku na piątek uchwalił nowelizacje. Rusza tarcza 3.0. Nowy podatek i zmiany w składkach
  6. Nagły zwrot akcji podczas konwencji Bosaka. Jeden z polityków nie wytrzymał i wtargnął, sytuacja jakiej jeszcze nie było

źródło: se.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.