Już wkrótce wszystkie osoby, które nie dokonały spisu w Głównym Urzędzie Statystycznym mogą otrzymać telefon od rachmistrza. Nie należy go ignorować. W przeciwnym wypadku mogą grozić poważne konsekwencje.

To ostatni dzwonek do tego, by wziąć udział w spisie powszechnym. Można zrobić to osobiście lub odbierając telefon od rachmistrza.

Telefon od rachmistrza

30 września zakończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Akcja trwa od 1 kwietnia. Osoby, które dotychczas nie wzięły w nim udziału mają obowiązek to zrobić. W przeciwnym razie mogą grozić bardzo surowe i wysokie kary finansowe. To ostatni dzwonek, aby to zrobić.

– Obowiązującą formą samospisu jest formularz dostępny na stronie internetowej spis.gov.pl. Aby uzupełnić brakujące dane, można skontaktować się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99. Telefon działa codziennie od 8:00 do 22:00. Wpisu można dokonać także w urzędzie gminy i w Urzędzie Statystycznym – informuje RMF FM.

Do osób, które tego nie zrobiły już wkrótce mogą zatelefonować rachmistrzowie. Urzędnicy będą kontaktować się poprzez numery: 22 828 88 88 i 22 279 99 99. Nikt nie może odmówić rachmistrzowi udziału w spisie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Osoby, które zdecydują się na takie kroki w świetle prawa będą przestępcami i zostaną ukarani finansowo w wysokości 5 tys. złotych. Jeszcze większe konsekwencje poniosą osoby, które podadzą rachmistrzowi fałszywe dane.

– Trudno wytłumaczyć się, że nie brało się udziału w spisie, bo zabrakło czasu. Spis trwa pół roku. Można było się spisać przez Internet, zadzwonić na infolinię, w urzędzie gminy czy w Urzędzie Statystycznym. Dodatkowo prowadzimy aktywne działania na zewnątrz. Przypominam, że spis kończy się 30 września – powiedziała Elżbieta Łoś z Urzędu Statystycznego w Lublinie dla portalu prawo.pl.

Odradzamy prób fałszowania danych.

Zobacz wideo i zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Katarzyna P. wyszła z aresztu. Ma dziecko ze strażnikiem

Źródło: rmf.fm

 

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl