Leszek Miller z pewnością jest dumny ze swojej wnuczki. Monika Miller staje się coraz bardziej rozpoznawalna i stara się to wykorzystać również na rzecz aktywizmu. W tym roku postanowiła złożyć kobietom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Nie wszystkim się spodobają.

Jej przekaz jest bardzo jasny – nie chce kwiatów i czekoladek, a tego, co jest w tej chwili najważniejsze dla niej i wielu milionów kobiet na całym świecie. 

Leszek Miller dumny z wnuczki. Monika Miller złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet

Leszek Miller, choć działa na Lewicy, nie jest zbyt lubiany przez swoją frakcję. Mimo wszystko wciąż ma słabość do buntowników. W tym wypadku buntowniczką jest w pewnym sensie jego wnuczka, która dzięki nazwisku zdobyła popularność, a teraz dobrze ją wykorzystuje. 

Z okazji Dnia Kobiet postanowiła złożyć bardzo osobliwe życzenia. Na początku podkreśliła jedną, niezwykle ważną sprawę związaną z życiem wielu rodzin.

Na zdjęciu załączonym do wpisu na Instagramie, stała z plakatem przedstawiającym błyskawicę Strajku Kobiet i napis: „Ściągalność alimentów nie przekracza 20 procent. 94 procent dłużników to mężczyźni. 8 III Dzień Kobiet. Zamiast kwiatów pełne prawa”

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Dzisiaj 8 marca. Dzień Kobiet. Politycy, dziennikarze od samego rana składają nam życzenia. Po tym, ile wyrządzono krzywdy kobietom, przez ostatnie miesiące trochę ciężko jest mi uwierzyć w szczerość tych życzeń. Nie planuję uczestniczyć w tej obłudzie – pisała w dłuższym wpisie. 

 Nie życzę Wam kwiatków, czekoladek czy nowej torebki. Życzę Wam PEŁNYCH PRAW. Życzę nam byśmy miały możliwość samemu decydować o sobie i o swoim ciele. Sama poczyniłam kroki w tym kierunku. W zeszłym tygodniu podpisałam się pod projektem ustawy, który zezwala na aborcje do 12 tygodnia ciąży. Was również do tego zachęcam! Wspierajmy się – podsumowała.

Dzień Kobiet dniem przypominania o ważnych aspektach życia połowy społeczeństwa

Rok 2020 odbił szczególne piętno na podejściu do spraw kobiet. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji obudziła kobiety mieszkające nie tylko w wielkich miastach, ale również mniejszych miasteczkach i na wsi. 

W tym roku wiele życzeń w Internecie dotyczy właśnie tej kwestii – uzyskania pełni praw oraz podkreślenia roli kobiet w życiu społecznym i politycznym.

Monika Miller sama zapewne jest na trwającej w tej chwili manifestacji, stąd zdjęcie z plakatem. Być może w następnym roku będzie mogła złożyć już inne życzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [se.pl]

Poprzedni artykułStan zdrowia Lecha Wałęsy uległ pogorszeniu. Pękł mu w sercu drut
Następny artykułOburzające ogłoszenie przed kościołem. Ksiądz zachęca do osobliwej modlitwy w dzień kobiet