Lew to król zwierząt, a tak przynajmniej zwykliśmy mówić. W rzeczywistości, to lwice najbardziej zasługują na ten tytuł. Podczas gdy samce tego gatunku nie mają w zwyczaju jadać pierwsze, to jedyne co ich wyróżnia, to imponująca grzywa. Mało który odważyłby się stanąć w szranki z lwicami. To one są głównymi łowcami w stadzie.

Jak nauczył nas ten przypadek, nawet tak groźnym zwierzęciem, jak lew rządzi coś więcej niż tylko prosty instynkt zabijania i zdobywania pożywienia. W przypadku tej lwicy zdecydowaną przewagę zyskał instynkt macierzyński. Po natknięciu się na swojej drodze na małego lisa, zwierzę zareagowało w zupełnie inny sposób, niż byśmy się tego spodziewali. 

Lew zrobił coś niezwykłego 

Fotograf Graham Dyer uwiecznił na swoich zdjęciach coś niezwykłego. Mężczyzna przebywał właśnie w południowoafrykańskim rezerwacie przyrody i tam obserwował dzikie zwierzęta w ich środowisku naturalnym. Kiedy któregoś dnia obserwowane przez niego stado lwów natrafiło na swojej drodze na małego liska, mężczyzna myślał, że doskonale wie, jak to się skończy.

lew
facebook.com/sallyfromsaar

Stado zainteresowało się małym liskiem.

Okazało się, że bardzo się pomylił. Stado, czyli lew i kilka lwic z młodymi leniwie podeszło do mniejszego zwierzęcia. Lis, ranny albo sparaliżowany strachem nie rzucił się do ucieczki. Przyległ tylko do podłoża i zaczął „krzyczeć” na większe zwierzęta. Lwice dokładnie mu się przyjrzały.

Niespodziewany obrót sytuacji

Samice musiały dostrzec w lisku podobieństwo do swoich młodych, ponieważ natychmiast roztoczyły nad zwierzakiem opiekę. Do tego stopnia ogarnął je instynkt macierzyński, że kiedy samiec przymierzał się do ataku na mniejsze zwierzę, jedna z samic skutecznie wybiła mu to z głowy. I to dosyć dosłownie. 

lew
facebook.com/sallyfromsaar

Samica tymczasowo go adoptowała.

Nikt, z fotografem (i — najprawdopodobniej — lwem) na czele, nie spodziewał się, że to niesłychane spotkanie skończy się w taki, a nie inny sposób. Większość z nas zapewne założyła, że po lisie zostanie co najwyżej trochę futerka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lew
facebook.com/sallyfromsaar

Lew miał ochotę zapolować na liska…

lew
facebook.com/sallyfromsaar

…ale samica nie miała zamiaru na to pozwolić.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Uważaj podczas zakupów. W popularnych sieciówkach bezczelnie cię oszukają
  2. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  3. Agata Duda zachwyciła w Tokio. Pierwsza Dama nigdy nie wyglądała tak modnie i stylowo ZDJĘCIA
  4. Kobieta ciągnie psa na smyczy tak, że prawie go dusi. To, jak zareagował przechodzień zasługuje na oklaski
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
  6. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił

źródła: boredomtherapy.com

Poprzedni artykułJak dobrać kolor szminki? Kilka zasad, o których warto pamiętać
Następny artykułZbierała pieniądze na śmiertelnie chorą córkę. Okazało się, że sama ją zabiła i wmawiała jej chorobę
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego