Liczba kobiet, z którymi spali mężczyźni, często bywa przez nich zawyżana. Dlaczego to robią? Mają ku temu kilka powodów. Przedstawimy wam najważniejsze z nich.

Pierwsze co przychodzi do głowy jako odpowiedź na to pytanie to fakt, że w naszym społeczeństwie facet, który spał z dużą ilością kobiet postrzegany jest jako macho, natomiast kobieta, która współżyła z dużą ilością mężczyzn, określana jest jako rozpustna. Te stereotypy powoli odchodzą do lamusa, obalają je zresztą same badania naukowe, które wskazują, że niezależnie od płci idealna liczba partnerów łóżkowych w oczach innych ludzi to 3.

Jaka jest przeciętna liczba kobiet, z którymi spali faceci?

Wg badań przeprowadzonych przez National Survey of Sexual Attribution and Lifestyles, uśredniona liczba partnerek/partnerów seksualnych wśród przebadanych ponad 15 tys. panów i pań wynosi u mężczyzn – 14. Z kolei u kobiet – 7. Z czego wynika ta dysproporcja? Z faktu, że niektórzy panowie znacząco zawyżali wynik badania, podając takie zawrotne liczby jak 110. Gdyby wykluczyć tego typu odpowiedzi, różnica między liczbą partnerów seksualnych obu płci nie byłaby znacząca. Możliwe jest także, że panie nie podawały wszystkich swoich partnerów seksualnych, z obawy przed krzywdzącymi stereotypami, o których pisaliśmy we wstępie tego tekstu. Innym wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy może być fakt, że mężczyźni często, zamiast dokładnie liczyć, szacowali ilość partnerek seksualnych w swoim życiu. Takie zachowanie mogło doprowadzić do pewnych nieścisłości.

Całe szczęście, że postępująca feminizacja sprawia, że myślenie stereotypowe o płciach powoli staje się reliktem przeszłości. Im bardziej będziemy starać się głośno mówić o potrzebach kobiet, tym mniej zakrzywionych wyników badań będziemy musieli czytać. Panie nie muszą wstydzić się dużej liczby partnerów seksualnych. Zdecydowanie.

Jak zapatrujecie się na wyniki badań? Dajcie znać w komentarzach. Jesteśmy ciekawi waszych opinii.

liczba kobiet
unsplash.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. 51-letnia Salma Hayek z bikini. Seksowniejsza niż Kim Kardashian?
  2. Pytania, które chce zadać KAŻDA zdradzona kobieta
  3. Uczestniczka „Warsaw Shore” zmieniła swoją twarz! Wygląda jak Anella

źródło: vice.com