Liczba ofiar koronawirusa jest ukrywana? Czy rząd pudruje prawdę na temat epidemii SARS-CoV-2 w Polsce? Reakcja Łukasza Szumowskiego na takie oskarżenia, w programie specjalnym WP, wielu odebrała mowę. 
 
Z najnowszych informacji wynika, że w Polsce odnotowano 5205 przypadki zakażeń koronawirusem i 222 wyzdrowiałych pacjentów, natomiast liczba ofiar epidemii wynosi 159 osób. Podczas dzisiejszej konferencji, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, przekazał wiadomości o 160 chorych, których stan określa się jako ciężki. Niektórzy jednak podważają prawdziwość informacji podawanych przez rząd. Czy mają ku temu powody? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, swoją reakcją na zarzuty wprowadził w prawdziwe osłupienie widzów programu specjalnego WP
 
 
 
Czy liczba ofiar koronawirusa jest ukrywana? 
 
Liczba ofiar koronawirusa nie jest ukrywana. Tak wynika ze słów Łukasza Szumowskiego. Choć faktyczna ilość osób zakażonych w Polsce, jak i na świecie, może nie być nam znana, ze względu na przypadki, w których infekcja jest ukryta, minister zdrowia podkreśla, że przed Polakami nie są zatajane żadne informacje. Jednak jego reakcja, dla niektórych, może pozostawiać wiele do życzenia. Co takiego zrobił Łukasz Szumowski? 
 
 
 
Musielibyśmy mieć jakąś gigantyczną siatkę agentów, którzy ukrywają razem z nami te wszystkie zgony – skomentował sprawę ukrywanej liczby ofiar koronawirusa Łukasz Szumowski w programie WP Wiadomości.
 
– Tu nie ma miejsca na zmiany, manipulacje. Bądźmy poważni i nie mówmy o hipotezach i spisku – dodał minister zdrowia. 
 
Kiedy jednak jeden z prowadzących program, zadał kolejne pytanie, Łukasz Szumowski nie mógł się powstrzymać. 
  1. Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy
  2. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  3. Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej?

Szokująca reakcja Łukasza Szumowskiego

Czy w niektórych sytuacjach pozostaje nam już tylko śmiech i ironia? Czy jednak są momenty, w których i od tego powinniśmy się powstrzymać? Minister zdrowia zdecydowanie nie mógł zapanować nas swoją reakcją

Kiedy prowadzący programu poinformował Łukasza Szumowskiego, że fałszywa liczba ofiar podawana przez rząd, to również przypuszczenia Donalda Tuska, minister zdrowia zaśmiał się i pozwolił sobie na uszczypliwą odpowiedź

Nie wiedziałem, że pan Donald Tusk jest ekspertem do spraw epidemiologii i wypełniania kart zgonów, ale może czegoś nie wiem – skomentowal minister zdrowia na wizji WP Wiadomości
 
Podobna sama reakcja, poprzedzona śmiechem, pojawiła się, kiedy prowadzący zapytał, czy w takim razie rząd niczego nie ukrywa, Polacy nie są oszukiwani, a pełne statystki są do wglądu. 
 
Panie redaktorze, troszkę pan zadaje pytanie jak: Kiedy przestał pan bić żonę? – skomentował Łukasz Szumowski. – Tak już na poważnie mówiąc, gdybym miał przekazywać nieprawdziwą informację, wolałbym jej w ogóle nie przekazywać – dodał. 
 
 
Minister zdrowia podkreślił, że akty zgonów wypełniane są przez lekarzy, a więc liczba ofiar koronawirusa, jaką podaje się do publicznej wiadomości, wynika z raportów szpitali. Czy jednak przy tak poważnym temacie śmiech Łukasza Szumowskiego to właściwa reakcja? 
 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  3. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę
  4. Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę
  5. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  6. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

źródło: wiadomosci.wp.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.