Liczba zarażonych koronawirusem każdego dnia rośnie. Mimo tego, że władze naszego kraju stale monitorują sytuację i starają się hamować rozprzestrzenianie wirusa wszelkimi środkami, wciąż to za mało, aby zupełnie się go pozbyć. Dziś liczba zakażonych wynosi 832 osoby, przed Polakami rysuje się dramatyczna wizja, coraz większej liczby. Doktor wyjaśnił co stanie się, gdy przekroczymy 2 tysiące zachorowań. 

Stale rosnąca liczba zarażonych sprawia, że każdy z nasz zaczął zastanawiać się, czy możemy spodziewać się kolejnego lock downu? Rząd wielokrotnie podkreślał, że drugi raz nasz kraj nie zamrozi całej gospodarki, zatem co nas czeka, gdy liczba zakażonych drastycznie wzrośnie? 

Doktor zabrał głos 

Na antenie TVN24 doktor Paweł Grzesiowski wypowiadał się na temat sytuacji w naszym kraju związanej z epidemią koronawirusa. Doktor Grzesiowski jest niezwykle cenionym ekspertem i wielokrotnie był proszony o wypowiedź np. w Super Expresie, czy w TVN 24. Specjalista nie ukrywał, że tempo wzrostu zakażeń jest niezwykle niepokojące. Ekspert podkreślał, że to od nas przede wszystkim zależy, jak rozwinie się sytuacja w kraju w najbliższej przyszłości. 

– Nam, żeby zablokować system, wystarczą dwa tysiące [nowych przypadków – przyp. red.] dziennie i to będzie powód do ogłaszania bardzo ostrych ograniczeń – mówił na antenie TVN24, jak podaje tvnmeteo.tvn24.pl

  1. Zenek Martyniuk przyłapany pod hotelem. Nie miał pojęcia, że robią mu zdjęcia, jest na co popatrzeć
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Mamy więcej chorych niż ozdrowieńców 

Podczas rozmowy w TVN 24 doktor zwrócił uwagę, że liczba zarażonych jest większa niż liczba osób, które juz wygrały walkę z koronawirusem. 

– Przyrasta nam więcej osób chorych niż ozdrowieńców – mówił doktor Grzesiowski, cytuje tvnmeteo.tvn24.pl

Zważając na sytuację w kraju, pamiętajmy, że nasze zachowanie na co dzień i przestrzeganie bądź nieprzestrzeganie regulacji, wpływa na drugiego człowiek, czy tego chcemy, czy też nie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

liczba zarażonych
Screen z youtube.com/Super Express

Doktor wyjaśnił co stanie się, kiedy liczba zarażonych drastycznie wzrośnie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia
  2. Osoba z otoczenia Agaty Dudy się wygadała. Ujawniła, jaka jest Pierwsza Dama, kiedy nikt nie patrzy
  3. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. 68 latach później żona dowiedziała się prawdy
  4. Panna młoda na weselu weszła do pokoju się przebrać. W środku zobaczyła swojego męża na łóżku, nie był sam
  5. Robiąc ogórki małosolne, pamiętaj o 4 ważnych zasadach. Będą wtedy idealnie chrupkie

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl 

 

Poprzedni artykułJackowski znowu poraża swoją wizją. Polska będzie w niebezpieczeństwie?
Następny artykułPo 32 latach odnaleźli porwanego syna. Rodzice przeżyli prawdziwy koszmar
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.