Wstrząsające nagranie z jednego z sklepów sieci Biedronka. Możemy na nim zobaczyć ogromne zapasy jedzenia przetrzymywane w pełnym słońcu, zamiast w chłodnym magazynie.

  • Agrounia podzieliła się nagraniem, na którym możemy zobaczyć skandaliczne obchodzenie się z jedzeniem
  • Jeden ze sklepów sieci Biedronka przetrzymywał ogromne zapasy jedzenia na zewnątrz sklepu
  • Biedronka odpowiedziała na zarzuty

Agrounia ujawnia szokujące praktyki Biedronki

Sieć obiegł szokujący filmik. Agrounia udostępniła w social mediach nagranie z jednego ze sklepów sieci Biedronka, na którym możemy zobaczyć zgrzewki wody mineralnej, palety majonezu, pasztetu, czekolady czy pieczywa przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach. Zamiast chłodnego magazynu zasoby żywności umieszczono pod gołym niebem.

Na nagraniu możemy usłyszeć komentarz, że to właśnie z takiego nieodpowiedzialnego przechowywania żywności, później trafia ona zepsuta na półki sklepowe. Widać tam bowiem, że paczki z jedzeniem z ulicy są przenoszone przez pracowników do sklepu. 

Na nagraniu możemy zobaczyć pracowników Biedronki, jednak autor nagrania zwraca uwagę na to, że taki stan rzeczy nie jest ich winą. Nie chodzi tu o błędy pojedynczych pracowników, ale systemowe niedopatrzenie. Sieć Biedronki ma nie radzić sobie z dużymi obrotami przy tak niewielkiej powierzchni sklepowej – stąd dochodzi do tego typu skandali.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Odpowiedź Biedronki na zarzuty Agrounii

Agrounia zwróciła uwagę na to, że takie zachowanie jest absolutnie karygodne – żywność, która ma być przeznaczona do sprzedaży nie powinna znajdować się w takich warunkach. Rolnicy zauważyli, że sanepid mniejszym sklepom by nie pozwolił na takie zachowanie, zaś giganci jak Lidl czy Biedronka mogą sobie na to pozwolić.

W tej sprawie poproszono o komentarz zarząd Biedronki. Ten wystawił oficjalne oświadczenie, w którym podkreślono, że kwestię świeżości traktują absolutnie priorytetowo, zaś przedstawione zdarzenie było wyjątkowym zdarzeniem.

– Zgodnie z panującymi w naszej sieci zasadami każdy rozładunek rozpoczynamy od umieszczenia produktów wymagających ciągu chłodniczego w mroźniach w sklepie, i dlatego tych produktów nie ma na nagraniu – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Źródło: Money.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niesamowite wieści o najmłodszym synu Rozenek. Mały Henio jest niezwykle utalentowany
  2. Niezwykłe słowa babci Oliwii Bieniuk o 18-letniej wnuczce. Powiedziała, jak zamierza wspierać nastolatkę
  3. Mateusz Morawiecki niespodziewanie przekazał radosne nowiny