Nie żyje Lidia Lewandowska, żona europosła Janusza Lewandowskiego. Pogrzeb odbędzie się 15 września w Sopocie. Politykowi składają kondolencje najważniejsi polscy politycy.

Lidia Lewandowska zmarła 8 września. Jej mąż, Janusz Lewandowski, podał w nekrologu szczegóły na temat nabożeństwa i ceremonii pogrzebowej.

Msza odbędzie się 15 września o godzinie 10 rano w kościele św. Jerzego w Sopocie przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Uroczystość pogrzebowa zacznie się o 11.30 tego samego dnia – na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, przy ulicy Jacka Malczewskiego 31.

Kondolencje z różnych zakątków kraju

Janusz Lewandowski jest znanym politykiem. W latach 90. pełnił funkcję przewodniczącego Kongresu Liberalno-Demokratycznego, później został ministrem przekształceń własnościowych i wreszcie – komisarzem UE ds. budżetu i programowania finansowego.

Od 2004 roku sprawował urząd europosła przez kilka kadencji. Ostatnio ponownie wybrano go na to stanowisko w wyborach 2019 roku.

Teraz europosłowi składają kondolencje politycy z całej Polski. Uczynili to już poseł Tadeusz AziewiczMieczysław Struk (Marszałek Województwa Pomorskiego), Jan Kleinszmidt (Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego), Aleksandra Dulkiewicz (prezydentka Gdańska) oraz Agnieszka Owczarczak (przewodnicząca Rady Miasta Gdańska).

Źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Skandal po ślubie Julii Królikowskiej. Młoda para złamała prawo
  4.