Lidl wprowadził nakaz, który jest niezgodny z polskim prawem? Jak się okazuje, popularna sieć sklepów wydała swoim pracownikom nietypowe polecenie, z którego tytułu niektórzy mogą mieć spore problemy. Kasjerzy zobligowani do zadania jednego, niewygodnego pytania mogą wprowadzić klientów w spore zakłopotanie.

Lidl, w ramach akcji Odpowiedzialny sprzedawca, wydał swoim kasjerom nietypowe polecenie. I choć sama idea jest słuszna, cały problem polega na tym, że wprowadzone zasady są niezgodne z polskim prawem. Co ciekawsze, rzecz dotyczy niepełnoletnich klientów sklepu, którzy przy kasie mogą zostać naprawdę zaskoczeni.

Lidl zakazuje sprzedaży niepełnoletnim

Jak się okazuje nie tylko niepełnoletni, którzy wybiorą się do popularnej sieci sklepów Lidl, będą pytani o swój wiek jeżeli w ich koszyku znajdzie się jeden, z pozoru nieszkodliwy produkt. Jak podaje Fakt, napój, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, nie będzie im sprzedawany. Jakie polecenie dostali sprzedawcy?

W ramach akcji Odpowiedzialny sprzedawca, będzie weryfikowany wiek osób, które będą chciały zakupić piwo… bezalkoholowe. Tym samym osobom poniżej 18. roku życia produkt ten nie zostanie sprzedany. Polskie prawo mówi jednak na ten temat zupełnie coś innego.

  1. Niebezpieczny trend wśród zakochanych. Robią sobie krzywdę w imię miłości? Wstrząsające zdjęcia zalały internet
  2. Dziennikarka TVP Info nie wytrzymała. Odpowiada na niestosowne wypowiedzi

Lidl łamie polskie prawo?

Tak, Lidl łamie polskie prawo nie sprzedając piwa bezalkoholowego nieletnim. Co więcej, jak przypomina Fakt, polskie prawo zabrania ograniczeń dla grup wiekowych w przypadku sprzedaży napojów bezalkoholowych, a więc sprzedawca ma obowiązek sprzedania piwa bezalkoholowego dziecku. Dlaczego Lidl zdecydował się pójść na przekór i wprowadził taką praktykę?

Jak się okazuje, według polskiego prawa, produkt, który ma mniej niż 0,5 procent zawartości alkoholu, jest traktowany jako bezalkoholowy, a producenci nie mają obowiązku informować o zawartości alkoholu na etykiecie. Oznacza to, że piwo bezalkoholowe może zawierać do 0,49 procent alkoholu. Nic więc dziwnego, że z etycznego punktu widzenia sieć zdobyła się na taki krok.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Lidl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Lidl zabrania kasjerom sprzedaży piwa bezalkoholowego niepełnoletnim. Okazuje się, że… to niezgodne z polskim prawem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje
  2. Chciał się oświadczyć ukochanej. Po chwili stało się niewyobrażalne, wszyscy zamarli
  3. Mandaryna choruje na nieuleczalną chorobę. Jej życie wywróciło się do góry nogami, niszczy ją od środka
  4. Mama przyjrzała się zdjęciu synka i osłupiała. Było o krok od tragedii
  5. Jest nieziemski sposób. Możesz uprawiać borowiki w domu, kosmiczne zbiory zachwycą każdego

źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!


 

Poprzedni artykułKiedy goście wyszli, kelnerka spojrzała na napiwek. Kobieta natychmiast wybiegła za nimi z restauracji, tak szybko jak umiała
Następny artykułKot ukrył się na zdjęciu. 93% ludzi poddaje się po jednej minucie szukania
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.