Słowo ,,lifting”, które do niedawna kojarzyło się nam z medycyną estetyczną, na dobre zagościło w słowniku używanym w kosmetycznym świecie. W dosłownym tłumaczeniu znaczy ono: ,,podnoszenie”. W jaki sposób kosmetyczki lifitngują nasze rzęsy? Na czym polega zabieg i jakie są jego efekty? Jaka jest jego cena i czy istnieją jakieś przeciwskazania? Na wszystkie pytania odpowiadamy w tym artykule!

Lifting rzęs – co to za zabieg?

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala nam na podniesienie i podkręcenie włosków, bez konieczności używania narzędzi, zalotek, szczotek, czy doklejania sztucznych kępek. 

Wykonuje się go za pomocą specjalnego roztworu keratyny. Ten szczególny rodzaj białka to budulec włosa, dlatego w efekcie, zwiększa on objętość rzęs. By zachować jego rezultaty, musisz powtarzać tę czynność co kilka miesięcy.

Jak każdy zabieg kosmetyczny, bez względu na jego popularność, lifting rzęs nie jest pozbawiony ryzyka. Pamiętaj, by wykonać go u osoby doświadczonej, po ukończonych specjalistycznych kursach. Praca kosmetologiem, który nie wykonywał wcześniej zabiegu, może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jest to stosunkowo nowy zabieg, dlatego nie zostało odnotowanych zbyt wiele jego skutków ubocznych. Największym, udokumentowanym dotąd ryzykiem są podrażnienia skóry, powodowane chemikaliami w składzie. Jeżeli w przeszłości występowały u Ciebie alergie, suchość oczu lub ich wrażliwość – to nie jest zabieg dla Ciebie.

Dobry kosmetolog z całą pewnością zapyta o Twoją historię chorób oczu i skóry lub przebytych wrażliwości, aby ustalić, czy lifting rzęs jest dla Ciebie odpowiedni. Najważniejsze przeciwskazania do zabiegu to: alergie oka, jego infekcje, wrażliwość, predyspozycje do łzawienia. 

Niezależnie od tego, czy masz jakąś przebytą chorobę tych okolic, dobrze jest poprosić kosmetologa o wykonanie testu skórnego, przy użyciu niewielkiej ilości produktu. Zazwyczaj robi się to na wnętrzu łokcia.

Lifting rzęs – na czym polega?

Wykonanie liftingu rzęs nie zajmuje dużo czasu, trwa to około 45 minut. Pamiętaj, by do zabiegu nie zakładać soczewek kontaktowych. Twoje oczy muszą być dokładnie oczyszczone z makijażu. 

Kosmetyczka nakłada na powiekę specjalny klej, aby ustawić silikonowy wałek, którego używa do kształtowania rzęs. Następnie aplikuje na nie specjalny roztwór z keratyny. Substancje chemiczne rozkładają wiązania dwusiarczkowe, dzięki czemu możliwy jest proces formowania włosków. Na końcu zabiegu kosmetyczka nawilża rzęsy specjalnym preparatem. 

Możesz połączyć ten zabieg wraz z koloryzacją włosków henną. Jeszcze bardziej wzmocni to jego efekt, a rzęsy będą prezentować się spektakularnie.

Lifting rzęs – czy warto?

Podniesione za pomocą zabiegu rzęsy utrzymają się w takiej formie około sześciu tygodni. Najlepiej prezentuje się on 24h po wykonaniu liftingu.  By zachować efekty zabiegu musisz powtarzać go co 1,5 miesiąca. 

Zazwyczaj za lifting płacimy około 100-150 zł. Nie jest to drogi zabieg, jednakże trzeba powtarzać go co 6 tygodni. Efekt jest jednak warty zachodu. Dzięki niemu otrzymujemy kaskadę grubych i długich rzęs, bez konieczności ich malowania. Sama zdecyduj, czy warto! 

Poprzedni artykułZawód idealny? Najnowsze dane pokazują, że co czwarta osoba zarabia tam ponad 5400 zł
Następny artykułPodała rodzinie burgery z grilla. Już po chwili musiała jechać z synem na pogotowie
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.