Linie lotnicze ujawniły które miejsca w samolocie są zdecydowanie najniebezpieczniejsze w razie katastrofy! Czy wiecie, że samolot jest drugim najchętniej wybieranym przez Polaków środkiem transportu w okresie wakacyjnym? Jeśli tego roku planujesz lot samolotem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, których miejsc lepiej unikać, jeśli chcesz wrócić do domu w jednym kawałku!

Pasażerowie bardzo często głowią się nad tym, które miejsca na pokładzie samolotu okażą się najbezpieczniejsze, w razie niespodziewanej katastrofy lotniczej. Nic dziwnego! Od dłuższego czasu w mediach pojawia się przecież coraz więcej doniesień na ten temat. Badania jednoznacznie wskazują, że zajęcie odpowiedniego miejsca w samolocie może ocalić życie!

Linie lotnicze opublikowały zaskakujące informacje

Jakiś czas temu linia lotnicza KLM udostępniła na Twitterze informację na temat najniebezpieczniejszych miejsc w samolocie, których zdecydowanie lepiej jest unikać.

Wiadomość ta wywołała w sieci oburzenie Internautów, którego nikt by się nie spodziewał! Mnóstwo osób zastanawiało się wówczas, czy udostępnianie tak tajnych informacji w ogóle jest właściwe. Osoby, które zarezerwowały wymienione miejsca na swoją podróż, były naprawdę przerażone i nie miały pojęcia co dalej zrobić z tym faktem.

Widząc oburzenie internautów, linie lotnicze zdecydowała się na jego usunięcie.

– Chcielibyśmy szczerze przeprosić za ostatnią aktualizację. Post został oparty na publicznie dostępnym fakcie lotniczym i nie jest opinią @KLM. Nigdy nie było naszym zamiarem zniszczenie waszych nastrojów. Post został usunięty – napisały wspomniane linie lotnicze na swoim Twitterze.

Jednak nie od dziś wiadomo, że w Internecie nic nie ginie. To, że coś zostało usunięte, wcale nie oznacza, że tego nie znajdziemy!

 

Które miejsca w samolocie są najbezpieczniejsze?

Według badań największe szanse przeżycia katastrofy lotniczej, bo aż 69% mają… osoby siedzące z tyłu! Dodatkowo, warto jest zająć miejsca skrajnie przy przejściu. To właśnie one znajdują się najbliżej miejsc ewakuacyjnych.

– Według Time miejsca na środku samolotu związane są z największą śmiertelnością. Co więcej, wskaźnik śmiertelności dla siedzeń z przodu jest nieznacznie mniejszy. Największą szansę na przeżycie mają osoby, które zajmują siedzenia z tyłu w trzeciej części samolotu – przeczytać mogliśmy we wpisie na Twitterze.

Warto też pamiętać, że przeżycie osób siedzących z przodu szacowane jest na 49%. Z reguły przyjmuje się zasadę: im dalej od dziobu samolotu, tym bezpieczniej.

Okazuje się, że najprawdopodobniej katastrofę w samolocie przeżyjesz, jeśli znajdziesz się w odległości pięciu rzędów od wyjścia ewakuacyjnego!

Zawsze dokładnie słuchaj odprawy bezpieczeństwa – bez względu na to, ile razy miałaś okazję jej wysłuchiwać. Nie zapomnij też zapoznać się z kartą bezpieczeństwa na pokładzie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Linie lotnicze
unsplash.com @wistomsin

Pamiętaj, że w trakcie lotu samolotem działa zasada: im dalej od dzioba, tym lepiej!

Linie lotnicze
unsplash.com @omarprestwich

Aż 69% ocalałych osób, to te, które zajmują tylne miejsca w samolocie. 

Linie lotnicze
pexels.com @pixabay

Czy wiecie, że najczęstszym zagrożeniem w rozbitym samolocie jest pożar?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prawdziwe kobiety rodzą bez znieczulenia? Akcja #SoProud wzbudza kontrowersje
  2. Panna młoda zaniemówiła, gdy zobaczyła teściową na swoim ślubie. Kobieta założyła białą suknię
  3. Dziewczyna użyła samoopalacza przed imprezą. Zapomniała o najważniejszej rzeczy
  4. Panna młoda miała wypowiedzieć słowa przysięgi. Zamiast tego przeczytała SMS-y niewiernego narzeczonego
  5. Kobieta jest młodsza od swojego męża o 45 lat. Rok temu urodziło im się dziecko

 

 

 

Poprzedni artykułKatarzyna Dowbor opowiedziała o traumatycznym małżeństwie. ”Był zazwyczaj albo pijany, albo na kacu”
Następny artykułKotka nie opuszczała ciężarnej właścicielki na krok. Czuwała przy niej przez 9 miesięcy!
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.