List, który otrzymała pielęgniarka, dosłownie zwalił ją z nóg. Kobieta wybierała się do pracy, gdy za wycieraczką swojego samochodu znalazła list od któregoś z sąsiadów. Treść napisana na kartce była wręcz szokująca.

List był założony za wycieraczką samochodu. Sąsiad, który go pozostawił, zawarł w nim słowa, które zszokowały polską  pielęgniarkę. Tą sytuacją kobieta podzieliła się z koleżanką po fachu, a ta pokazała światu, jak okrutni potrafią być ludzie.

List do pielęgniarki – niecodzienna treść

O zaistniałej sytuacji poinformowała w swoich mediach społecznościowych lekarka, która podzieliła się historią, jaka przydarzyła się jej koleżance pielęgniarce. Po okresie wielkiej afirmacji medyków i zachwalania ich wspaniałej postawy wobec epidemii koronawirusa nadeszła fala hejtu.

Pielęgniarka, która podeszła do swojego auta, ponieważ wybierała się na dyżur, zauważyła, że za wycieraczkami dojrzała liścik. Gdy rozwinęła kartkę, przeżyła prawdziwy szok. Treść listu brzmiała:

– Droga sąsiadko. Wszyscy boimy się o swoje zdrowie i nie wychodzimy z domu. Wiemy, że pracujesz w szpitalu. Pomyślałaś o tym, że wracając tutaj, ryzykujesz naszym zdrowiem? Pomyśl o przysiędze Hipokratesa. Powinnaś zostawać w mieście X.

  1. Dziś wszyscy Polacy dostaną ważnego SMS-a. Chodzi o nowe zasady i zalecenia
  2. Szumowski szykuje kolejne ograniczenia. Chodzi o pracę, zwłaszcza służba zdrowia ma powody do radości
  3. Wicepremier powiedziała o nowych rozwiązaniach. Wejdą w życie już niebawem, są związane z tarczą antykryzysową

Strach prowadzi do nienawiści

Treść listu była bardzo nieprzychylna i jest wynikiem coraz większego strachu przed panującą epidemią. Jak podaje fakt.pl coraz więcej medyków, spotyka się z nie sympatią i skierowaną w ich stronę jawną wrogością. Ludzie obawiają się, że są to osoby stanowiące zagrożenie społeczne, zapominając o tym, jak ważne pełnią oni funkcje.

Pielęgniarce list sprawił mnóstwo przykrości. Kilka dni wcześniej wiele osób doceniało jej trud zawodowy i narażanie swojego zdrowia i życia. Niestety, wśród jej sąsiadów znalazły się osoby, które poczuły się zagrożone z powodu, że po dyżurach pełnionych w innym mieście kobieta po prostu wraca do swojego domu. Medycy są coraz bardziej sfrustrowani tą sytuacją, a społeczeństwo cały czas dostarcza im powodów do przykrości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

list
fot.instagram.com/roza_lekarzdladzieci
LIST
fot.instagram.com/roza_lekarzdladzieci

Fragment postu lekarki, która z oburzeniem opowiada o zaistniałej sytuacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Mieszkańcy zaniepokojeni, skąd one pochodzą?
  2. Morawiecki przekazał najnowsze informacje ws. walki z epidemią. Polska podobno pobiła rekord świata
  3. Co miesiąc urodzenia mówi o osobowości? Faceci spod 3 znaków zodiaku mają wyjątkowo trudne charaktery
  4. Kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa? Doniesienia o szybkim ukończeniu prac ”mocno przesadzone”
  5. Mężczyzna napisał dramatyczny list po śmierci teścia. ”Bardzo prawdopodobne, że to od nas się zaraził”
  6. Nie żyje młoda Polka, była zakażona. Pracowała jako personel szpitala przez 10 lat w mieście w Northampton w Wielkiej Brytanii

źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułNie żyje aktor kultowego serialu. Pilnie trafił do szpitala, niestety było już za późno
Następny artykułDopuścił się gwałtu na 10-latce. Prokuratura domaga się sprawiedliwości, ma związane ręce
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl