List z urzędu znajdzie się w skrzynkach prawie miliona Polaków i jak się okazuje, będzie on zawierać obowiązkowe do wypełniania kwestionariusze. Właściciele domów będą musieli srogo się wyspowiadać, a zgromadzone informacje trafią do CEEB. Jak informuje portal WP.pl, to kolejny pomysł ministerstwa. Ankieta ma dotyczyć pieców i materiałów, którymi się w nich pali.
 
Listy z urzędu gminy to kolejny sposób, na radzenie sobie z problemem zanieczyszczeń powietrza. Na zlecenie Ministerstwa Klimatu, wypełnione kwestionariusze zawierające szczegółowe pytania trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jak się okazuje, nic się nie ukryje. W odpowiedzi wielu Polaków może otrzymać nakaz.
 
 
Kto otrzyma list z urzędu?
 
List z urzędu otrzymają właściciele nieruchomości, magazynów, kościołów, biur, warsztatów, szpitali, hoteli, szkół czy budynków gospodarstw rolnych. Jak się okazuje, zawarty w nim kwestionariusz dotyczący źródeł spalana będzie obowiązkowy do wypełnienia.
 
 
Listy wysyłane do mieszkańców gmin z prośbą o wymienienie źródeł ciepła, to pomysł na walkę ze smogiem. W kwestionariuszu będziemy musieli wskazać, z jakiego kotła korzystamy, jego klasę, moc, sprawność cieplną i rok produkcji bądź instalacji. Następnie informacje zebrane przez gminy trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To kolejny pomysł Ministerstwa Klimatu na walkę ze smogiem. Co jeżeli go nie odeślemy?
  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice
  3. Na drzwiach kościoła pojawił się skandaliczny plakat. „Wybrali śmierć”

List w walce ze smogiem

List, który trafi do mieszkańców gmin, i dane, jakie zostaną z niego uzyskane, mają pomóc w walce ze smogiem. Dzięki temu ewidencja dotrze do osób, których nie stać na porządne ogrzanie domu, a także umożliwione zostanie namierzenie lokali, gdzie piece nie spełniają standardów uchwał antysmogowych i przepisów krajowych.

– Za nieprzesłanie kwestionariusza mandatu nie ma. Ale zgodnie z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpisuje się, że dana osoba ma kocioł węglowy, pozaklasowy. Przyszłościowo może zdarzyć tak, że do takiej osoby urząd przyśle list z nakazem wymiany urządzenia – poinformowała WP.pl firma Greenlynx.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

głosowanie korespondencyjne
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
ZOBACZ TEŻ:
źródło: wp.pl
 
 
Poprzedni artykułMatka czwórki dzieci zginęła dramatyczną śmiercią. Wszystko przez spacer z psami
Następny artykułStało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.