List, który zostawił nastolatek, najprawdopodobniej ma związek z tego śmiercią. Być może było to pożegnanie. 13-latek ze Skierniewic zginął od bliskiego postrzału w głowę. Ciało znaleziono 21 lutego. Policja zdołała ustalić, że broń należała do ojca chłopca. 

List, którego treści nie ujawniono, mógł zawierać motywy takiej decyzji chłopca. Rodzina i szkoła 13-latka są w szoku, nic nie wskazywało na to, że chłopiec boryka się poważnymi problemami, które mogły sprowokować go do takiego czynu.

Nastolatek popełnił samobójstwo i zostawił list

Śmierć 13-latka zszokowała szkołę chłopca. Nauczyciele wspominają go jako bardzo aktywnego, uśmiechniętego ucznia, który nie był samotny, zawsze otaczał się grupą znajomych, nie miał kłopotu z zagadaniem do nauczyciela, nie należał do nieśmiałych.

Szkoła w Skierniewicach wprowadziła dodatkowe dyżury psychologów. Rodzice mają być uważni i obserwować reakcję dzieci. Wszystkie te, który przyjaźniły się z chłopcem, są pod szczególną opieką, być może będą mieć informacje, dlaczego chłopiec postanowił odebrać sobie życie.

  1. Genialny trik na wyczyszczenie piekarnika. Będzie wyglądał na nowy, wystarczy dosłownie chwila
  2. Ogromnie smutna wiadomość obiegła media. Śmierć była nagła, nikt nie mógł przewidzieć najgorszego, nie żyje Wojciech Potocki
  3. Znamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2020. Młodziutka gwiazda nie miała sobie równych

Samobójstwo wśród młodzieży to zjawisko na ogromną skalę

W Polsce nie są jawnie podawane statystyki liczby młodzieży, która targa się na swoje życie. Czasem udaje się ich uratować, jednak najczęściej próby kończą się śmiercią. Zazwyczaj nikt wokół nie jest w stanie wskazać na przyczynę takiego zdarzenia. Osoby, które to robią, nie dają jasnych sygnałów, że coś jest nie tak. Tymczasem wewnątrz cierpią.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Choć nie ma oficjalnego przedstawienia treści listu, który chłopiec zostawił, do mediów wyciekły informacje, że pisze w nim o swojej decyzji. Niestety, nie są dokładne motywy jego wyboru. Prokuratura prowadzi śledztwo, przesłuchując każdego, kto miał styczność z chłopcem.

Jeśli masz problem, skorzystaj z pomocy specjalistów.

Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

ZOBACZ ZDJĘCIA:

list
pixabay.com/Wokandapix

Czasem dzieci udają, że wszystko jest dobrze, bo powód ich cierpienia jest dla nich wstydliwy.

list
fot. Kippi Harraid, youtube.com

Chłopiec zostawił pożegnalny list.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Babciny sposób na przeziębienie. Pomaga też oczyścić naczynia krwionośne
  2. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski
  3. Joanna Brodzik przeżyła traumę. Katechetka w dzieciństwie: „Jesteś bękartem i czerwoną świnią”
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w młodości. Przypomnijmy, jak bardzo zmieniła się przez lata
  5. Syn Grzegorz Ciechowskiego ma dziś 24 lata. Bruno oddał niezwykły hołd zmarłemu ojcu
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Źródło: dzienniklodzki.pl, skierniewice.naszemiasto.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl