List opublikowany przez jednego z nauczycieli w sieci wywołał istne poruszenie. Mimo że pedagog napisał go do swoich uczniów, powinien go przeczytać każdy z nas. Jego treść jest niezwykle uniwersalna, a refleksje, które przywołuje, jeszcze przez dłuższy czas pozostają w pamięci czytelnika. Czy słowa mogą zmienić nasze życie? Wpis tego mężczyzny jest najlepszą odpowiedzią.

Niekiedy zupełnie przypadkowi ludzie są w stanie raz na zawsze odmienić nasze życie. Ich sposób patrzenia na świat, słowa, które mimochodem wypowiadają, a nawet najzwyklejsze gesty mogą stać się dla nas inspiracją i motywacją do działania i nieustannej pracy nad samym słowa. Taka sytuacja ma miejsce po przeczytaniu listu nauczyciela do swoich uczniów. Życiowe mądrości, które mężczyzna przelał na papier, okazały się strzałem w dziesiątkę. W momencie, gdy jego przemyślenia trafiły do sieci, stały się wirusowe.

List wywołał poruszenie 

List napisany przed nauczyciela pojawił się na Facebookowym fanpage’u school sucks. Wpis spotkał się z ogromnym odzewem ze strony zachwyconych mądrością mężczyzny internautów

– LIST DO CZŁOWIEKA 2k19: Przyjaźnij się z ludźmi młodszymi o 10 czy 20 lat. Przyjaźnij się z ludźmi starszymi o 10 czy 20 lat. Wasze światy wzbogacą się ogromnie i będziecie mogli wzajemnie dzielić się tym, co w waszym życiu najcenniejsze- rozpoczął mężczyzna. 

Jak sam przyznaje jednym miejscem, w którym spotykają się ludzie w tym samym wieku, jest szkoła, czyli nic innego, jak sztuczny twór społeczny. Niegdyś ludzie nie mieli pojęcia, do której klasy chodzą ich przyjaciele, ponieważ nie było klas.

  1. Anna Mucha podpadnie widzom? Najnowsza zapowiedź „Dance Dance Dance” nie wróży dobrze
  2. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  3. Kupił wszystkie róże od kobiety sprzedającej kwiaty w metrze. Miał do niej tylko jedną, wyjątkową prośbę

Mądrość nauczyciela jest nieprawdopodobna 

Nauczyciel napisał następnie, że nie należy przejmować się normami społecznymi, ponieważ te istnieją tylko i wyłącznie w świadomości przeciętnych jednostek, które zwykle nie mają własnego zdania. Dobro zawsze samo się obroni i wraca do nas jak bumerang. 

– Noś ubrania nie dlatego, że są drogie i mają znane logo, ale dlatego, że Ci się podobają. Jeśli masz ochotę, jedz czekoladę na śniadanie. Albo idź na frytki do McDonalda. Zjedz płatki z mlekiem na kolację – radzi nauczyciel. 

Następnie dodaje, że śpiewanie w metrze czy autobusie nie jest niczym złym. Nasze poczynania mogą sprawić komuś radość. Następnie zaleca, aby podróżować jak najwięcej i zwiedzać nieznane dotąd zakątki. Korzystać z życia pełnymi garściami i brać z niego to, co najlepsze. 

I kochaj ludzi nie oczekując niczego w zamian. Codziennie na nowo zakochuj się w życiu. Przede wszystkim kochaj – spuentował.

Jego mądrość już dotarła do tysięcy ludzi. Warto przekazać ją dalej – by wszystkim żyło się lepiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

List
pixabay.com @Free-Photos

List nauczyciela wywołał w sieci poruszenie. 

List
@christinhumephoto

Komentarze wydawały się nie mieć końca.

List
unsplash.com @neonbrand

Mądrość nauczyciela jest nieprawdopodobna. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
  2. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie
  3. Dziadkowie zabrali dziecko do zoo w oryginalnym stroju. Jego ubranko wzbudziło sensację wśród zwierząt
  4. Studentka pedagogiki odebrała życie własnemu dziecku. Nie przyznaje się do winy, właśnie usłyszała wyrok
  5. Qczaj był ofiarą pedofila. Opublikował dramatyczne wyznanie
  6. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Poprzedni artykułCiężko uwierzyć w wiek Poli Raksy. Piękna aktorka dziś zachwyca urodą jak dawniej
Następny artykułOtworzyła drzwi swojego domu i aż podskoczyła. Na progu czekał bardzo nietypowy gość
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.