Lista osób będących na kwarantannie spowodowanej koronawirusem wyciekła do sieci. Osoby będące na izolacji boją się o swoje życie. Ich adresy trafiły do Internetu. Każdy może to zobaczyć, jak do tego doszło?

Lista osób przebywających w izolacji z powodu podejrzenia zakażenia się COVID-19 w powiecie gnieźnieńskim, trafiła niedawno do sieci. O całej sytuacji lokalne media dowiedziały się dzięki jednej z internautek, która poinformowała lokalny sanepid.

Lista osób na kwarantannie wyciekła

Według lokalnego serwisu gniezno.naszemiasto.pl lista, która krąży po Internecie nie zawiera nazwisk konkretnych osób. Jest na niej natomiast ponad 300 adresów z tych terenów.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu potwierdził, że wszczęto postępowanie w tej sprawie. Prowadzono jest one w związku z przepisami karnymi ustawy o ochronie danych osobowych.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w tej sprawie i wykonuje czynności zmierzające do ustalenia osoby, lub osób, które te dane umieściły w internecie – podkreślił Łukasz Wawrzyniak, jak cytuje Interia.

Analiza danych wykazała, że lista jest zgodna ze stanem faktycznym sprawy oraz ustalono, że prawdopodobnie wyciekła z jednej z instytucji w Gnieźnie. Wszystkim zależy na szybkim odnalezieniu sprawcy całego zamieszania.

  1. Dziś wszyscy Polacy dostaną ważnego SMS-a. Chodzi o nowe zasady i zalecenia
  2. Padła konkretna data. Będzie zniesienie bardzo ważnych obostrzeń?
  3. Wicepremier powiedziała o nowych rozwiązaniach. Wejdą w życie już niebawem, są związane z tarczą antykryzysową

Lista sprawiła, że ludzie boją się o życie

Według ostatnich danych w Wielkopolsce liczba osób zakażonych koronawirusem zbliża się do tysiąca, z czego 50 osób zmarło. Ludzie zaczynają panikować, a w sieci pisze się o coraz większym hejcie, który dotyka służbę zdrowia i osoby z podejrzeniem wirusa. 

Do gnieźnieńskiego serwisu informacyjnego zwróciła się również osoba, której adres został odnotowany na krążącej po Internecie liście. 

– Nie ukrywa, iż ta sytuacja niepokoi ją, tym bardziej, że w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje o różnych negatywnych zachowaniach społeczeństwa względem nie tylko osób zakażonych i przebywających w domach, ale także właśnie objętych kwarantanną – poinformował portal gniezno.naszemiasto.pl.

Jedna lista potrafiła wyrządzić tyle strachu.  Czy zaistniała sytuacja wywoła lawinę okrutnych wydarzeń?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

cmentarz
Fot. Screen tvp.info Koronawirus Poradnik

Policja szuka sprawcy 

fot. youtube.com/ OKO.press

Czy osoby będące na liście mogą czuć się bezpiecznie? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło
  2. Każdy Polak dostanie dziś bardzo ważnego SMS. Wszyscy powinni go przeczytać, jest w nim genialna wiadomość
  3. Co miesiąc urodzenia mówi o osobowości? Faceci spod 3 znaków zodiaku mają wyjątkowo trudne charaktery
  4. Kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa? Doniesienia o szybkim ukończeniu prac ”mocno przesadzone”
  5. Mężczyzna napisał dramatyczny list po śmierci teścia. ”Bardzo prawdopodobne, że to od nas się zaraził”
  6. Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony

Źródło: fakty.interia.pl

Poprzedni artykułEmerytka poszła tylko wypłacić pieniądze. Gdy zobaczyła stan swojego konta, prawie zemdlała
Następny artykułPrzestraszony pies nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliwe
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.