Lockdown całkowity, to przedmiot rozważań rządu, oraz powód do przemyśleń dla wielu ludzi. Z uwagi na podwyższoną liczbę zakażeń, która miała miejsce w ostatnich tygodniach w naszym kraju rządzący niewykluczali możliwości wprowadzenia narodowej kwarantanny. Portal polsatnews.pl ustalił, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, która jeszcze dziś ma zostać ogłoszona.

Całkowity lockdown w Polsce stanie się faktem? Nieoficjalnie mówi się, że jeszcze dziś premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić ostateczną decyzję w sprawie jego wprowadzenia.

Całkowity lockdown Polska

Jeszcze ponad tydzień temu 4 listopada 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że całkowity lockdown, lub inaczej narodowa kwarantanna będzie konieczna jeśli liczba zakażeń nie przestanie gwałtownie wzrastać:

– Za tym hamulcem bezpieczeństwa, który dzisiaj mocno wciskamy, krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown i całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia – mówił wówczas Prezes Rady Ministrów.

Portal polsatnews.pl podał informację, że z uwagi na to, iż najgorszy scenariusz się nie ziścił, całkowity lockdown nie zostanie wprowadzony. Nieoficjalnie mówi się, że jeszcze dziś premier ma ogłosić publicznie tę decyzję w mediach społecznościowych.

Narodowa kwarantanna miała zostać wprowadzona jeśli średnia zakażeń z ostatnich siedmiu dni przekroczy 27 tys. na dobę. Jak wiemy, tak się nie wydarzyło, zatem możemy spodziewać się, że najostrzejszy poziom obostrzeń ostatecznie nie zostanie wprowadzony.

  1. W Lidlu pojawił się kolejny hit. Kosztuje tylko 29,99 i pasuje każdej kobiecie
  2. Nie żyje ksiądz, nad którym ciążyły poważne zarzuty. Był inicjatorem ogromnego przedsięwzięcia
  3. Typ faceta, z którym nigdy nie powinnaś się wiązać. Zniszczy twoje poczucie wartości i sprawi, że nie będziesz umiała odejść

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia codziennie pojawiają się statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem z ostatniej doby w Polsce:

– Mamy 22 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3911), wielkopolskiego (2232), małopolskiego (2132), dolnośląskiego (1847), mazowieckiego (1746), łódzkiego (1528), podkarpackiego (1276), pomorskiego (1114), kujawsko-pomorskiego (1083) – czytamy w najnowszym raporcie.

Kolejne województwa, których on dotyczy to – podlaskie (943), warmińsko-mazurskie (915), opolskie (844), lubelskie (831), świętokrzyskie (825), zachodniopomorskie (768), lubuskie (688) – dodaje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Portal polsatnews.pl podaje, że w ostatnich dniach miała również spaść liczba testów. Szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych Norbert Maliszewski wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje:

 Liczba wykonanych testów jest skorelowana z liczbą zleceń od lekarzy POZ. Jeśli do nich zgłasza się mniej osób (oczywiście w tzw. dni robocze), to jest tych testów mniej i to jest wskaźnik wyprzedzający dla dynamiki rozwoju pandemii. – podaje Norbert Maliszewski. Zatem pozostaje tylko oczekiwać na ostateczny ruch premiera Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nieoficjalnie mówi się, że całkowity lockdown nie zostanie wprowadzony.

Szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych wyjaśnił, dlaczego spadła liczba wykonywanych testów na koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  2. Jest decyzja ws. lockdownu Polski. Mateusz Morawiecki ogłosił, ważna wiadomość ws. wyjazdów
  3. Jak będzie wyglądała kwarantanna narodowa? Polki i Polacy będą zdruzgotani prawdopodobnym scenariuszem
  4. Jakie wykształcenie ma Magda Narożna? Mało kto ma pojęcie, kim jest z zawodu, w życiu byśmy nie zgadły
  5. Zakaz handlu zostanie zniesiony? Polki i Polacy mają powód do radości, podjęto już ważny krok
  6. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z „Rolnicy. Podlasie”. Nikt się nie spodziewał
  7. Zauważyłeś u siebie niepokojący objaw? Wypij syrop z buraka, podajemy najlepszy przepis

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułAleksandra Kwaśniewska otworzyła przesyłkę i zamarła. Dopiero po chwili doszła do siebie, o co chodzi?
Następny artykuł„BrzydUla”: Nadia się wścieknie, postawi Markowi ultimatum. Ula w końcu dowie się, co łączy piękność z jej mężem?
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl