Lockdown. To słowo coraz częściej przewija się w wypowiedziach polityków oraz w pytaniach dziennikarzy. W końcu minister Piotr Gliński postanowił zabrać głos w tej sprawie, powiedział całą prawdę na temat drugiego zamknięcia. Wszystkiego dowiemy się już jutro, wtedy będzie wiadomo oficjalnie. […] obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, będą jeszcze wprowadzane w czwartek — mówił wicepremier w rozmowie z RMF FM.

Piotr Gliński nie mógł uniknąć pytań o kolejny lockdown. W końcu obecna sytuacja epidemiologiczna niepokoi wielu Polaków. Wydało się, że w czwartek zostaną ogłoszone nowe restrykcje.

Czy będzie kolejny lockdown?

Okazuje się, że rząd nie planuje wprowadzać kolejnego lockdownu. We wtorek w porannej rozmowie dla Radia RMF FM minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział parę słów dotyczących panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej. Dodawał, że rząd planuje ogłosić kolejne restrykcje już w czwartek.

— Przewidujemy, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, a będą jeszcze wprowadzone w czwartek, spowodują, że za tydzień, 10 dni, dwa tygodnie powinniśmy mieć jakąś trwałą stabilizację — powiedział wicepremier w tym samym wywiadzie.

  1. RMF FM: Nowe restrykcje dla seniorów od jutra. Mamy całą listę nowych obostrzeń dla osób 60+
  2. Od 15 października wielu emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Ty też możesz być na liście
  3. Nagle pojawił się komunikat ministra MEN. Pilna wiadomość dla wszystkich uczniów

Piotr Gliński: Nie chcielibyśmy lockdownu

W rozmowie dla wspomnianego wyżej radia polityk dodawał, że rząd nie chciałby kolejnego lockdownu, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które lepiej jest przeznaczyć na coś innego, np. ochronę zdrowia.

— Nie chcielibyśmy lockdownu. […] Koszty takiego lockdownu, jak się okazuje, są znacznie większe niż korzyści z niego — w tym sensie, że skutki lockdownu uniemożliwią nam inwestowanie w ochronę zdrowia — powiedział.

Dodawał, że kolejne zamknięcie ludzi, jakie miało miejsce na wiosnę, nie jest rozwiązaniem tego problemu, które w jakikolwiek sposób, w perspektywie 2-3 miesięcy, pomoże w walce z epidemią koronawirusa.

Zgadzacie się ze zdaniem ministra kultury? Czy może wolelibyście, aby wprowadzono kolejny lockdown? Lub chociaż „mały lockdown” tak jak zrobili to nasi niektórzy sąsiedzi, np. Czechy, Słowacja czy Niemcy?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

lockdwon
fot. kadr z rozmowy RMF FM, Michał Dukaczewski / RMF FM, rmf24.pl

Piotr Gliński wypowiedział się na temat kolejnego lockdownu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezji
  2. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać
  3. Katarzyna Cichopek wyrzucona z serialu. Została potraktowana w okrutny sposób
  4. Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Nowe rozwiązanie na czas pandemii
  5. Z jakiego serialu pochodzi ten kadr? Mało osób jest w stanie odpowiedzieć poprawnie
  6. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim

Źródła: rmf24.pl, stefczyk.info

 

Poprzedni artykułWiadomość sprzed chwili, nie żyje słynny polski dziennikarz. Rodzina pogrążona w żałobie
Następny artykułNagły apel polskich lekarzy, jest coraz gorzej. Trzeba natychmiast interweniować
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl