Lockdown w pełnej okazałości w naszym kraju może nastąpić już w najbliższym czasie. Jak podaje portal money.pl rząd rozważa wprowadzenie pełnego lockdownu, na który będą składać się m.in. zamknięcia szkół oraz zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej przyczyny. Wszystko ma być zależne od liczby nowych zakażeń, która zostanie podana w środę.

Pełen lockdown w Polsce nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Według portalu money.pl już wkrótce możemy spodziewać się wyłączenia z funkcjonalności placówek szkolnych oraz zakazu wychodzenia z domu. Polacy mają dostać odpowiedź w środę.

Pełen lockdown w Polsce. Rząd nie wyklucza takiego rozwiązania?

Portal money.pl podał informację o możliwych wariantach pełnego lockdownu. Chociaż nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o jego wprowadzeniu, to w dalszym ciągu mają trwać rozważania. Jak ustalił serwis, kluczem do zapadnięcia takiej decyzji ma być środowe posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

O rozwoju sytuacji poinformowały źródła portalu money.pl zbliżone do Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Jak udało się ustalić informatorom, w rządzie codziennie odbywają się po dwa spotkania, w których podejmowane są kolejne decyzje

– Teraz są dwa takie spotkania dziennie. Jedno rano, drugie wieczorem. To drugie jest istotniejsze, bo zwykle pojawiają się na nim kluczowi ministrowie. W porannym tymczasem są czasem tylko ich zastępcy – podają informatorzy serwisu money.pl.

Rozmówca portalu poinformował również, że najważniejsze decyzje mają być podejmowane w środku tygodnia – Ten moment nie jest przypadkowy, gdyż dopiero w połowie tygodnia osiągamy pełne moce testowe i wyniki są najbardziej miarodajne – podaje źródło serwisu money.pl.

Mówi się także o tzw. wielkim liczeniu, czyli zbieraniu danych od początku każdego następnego tygodnia. Co ciekawe liczby z poprzednich dni mają nie być brane pod uwagę – Liczą się tylko te najnowsze oraz to, czy krzywa przestanie rosnąć. A konkretnie, czy każdy dzień będzie przynosił nowe rekordy. Jeśli tak, to wariant z nowym lockdownem jest bardzo prawdopodobny – cytuje słowa rozmówcy portal money.pl.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Nagle zamaskowani mężczyźni rzucili się na kobiety, zaczęli bić. Porażające, co wtedy robiła policja
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Ministerstwo zdrowia – najnowsze informacje

27 października Ministerstwo zdrowia podało informację o 16 300 kolejnych, nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Rząd miał obawiać się przebicia granicy 15 tys. zakażeń, zatem można spodziewać się, że pełen lockdown może nadejść:

– Ostatnie dane to efekt kumulacji z weekendowych tekstów. Kluczowe będą więc dane z wtorku, które poznamy w środę. Ciągle jest nadzieja, że zamknięcia uda się uniknąć – podaje rozmówca portalu money.pl.

Zdaniem serwisu najnowsze propozycje w sprawie wprowadzenia pełnego lockdownu, i jak miałby on wyglądać, mają pojawić się w środowy wieczór. Jednak ostateczną decyzję ma podjąć premier Mateusz Morawiecki wraz ze swoimi doradcami w czwartek rano.

Według niektórych źródeł oficjalne ogłoszenie decyzji może nastąpić jeszcze w czwartek, jednak zdaniem serwisu money.pl najprawdopodobniej nastąpi to w piątek rano. Należy zatem zaczekać i śledzić przebieg sytuacji. Polsatnews natomiast informował, że jeśli liczba nowych zakażeń nie wzrośnie drastycznie do czwartku, to w tym tygodniu premier nie ogłosi nowych obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczu
  2. Nieoficjalne: czy będzie pełny lockdown, zamknięte szkoły i sklepy? Minister zdrowia chce ogromnych restrykcji
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Tadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku lat
  7. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo

Źródło: money.pl

Poprzedni artykułPilne: nie żyje Teresa Dąbrowska
Następny artykułTVN alarmuje Polaków. Zacznie się już za godzinę i potrwa do 9 rano
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl