lockdown
needpix.com

Są przecieki w sprawie drugiego lockdownu. Plany rządu zaskakują, kluczowy jest czwartek

Lockdown, który od jakiegoś czasu był zapowiadany może nie zostać wprowadzony. Wszystko zależy od tego, jak sytuacja będzie wyglądała w czwartek. Rząd w dalszym ciągu prowadzi debaty na temat ewentualnych ograniczeń, jednak z przekazywanych przez polsatnews.pl nieoficjalnych informacji wynika, że taka decyzja może nie nastąpić.

Jak dowiedział się serwis informacyjny polsatnews.pl lockdown, który w przeciągu ostatnich kilku dni był zapowiadany, wcale nie musi zostać wprowadzony. Dodatkowo mówi się, że rząd nieoficjalnie podjął już ostateczną decyzję.

Koronawirus w Polsce. Czy będzie kolejny lockdown?

Nie będzie kolejnego lockdownu – tak brzmi nieoficjalna informacja podana przez serwis polsatnews.pl. Według przekazywanych przez portal wiadomości rząd nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń, jeśli liczba zakażeń COVID-19 nie będzie znacznie wyższa niż obecnie. Nieoficjalnie mówi się także, że mają zostać także otwarte cmentarze na Wszystkich Świętych.

Przypomnijmy, że we wtorek 27 października Ministerstwo Zdrowia podało komunikat o kolejnych, nowych, potwierdzonych 16,3 tys. przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Dodatkowo poinformowano o 132 zgonach z powodu zakażenia COVID-19 w przeciągu ostatniej doby.

Według przekazywanych przez polsatnews.pl nieoficjalnych informacji ta liczba zakażeń miała znajdować się w optymistycznych prognozach rządu i jeśli w kolejnych dniach tj. w dniu dzisiejszym 28.10 oraz 29.10 drastycznie nie wzrośnie, wówczas rząd nie podejmie decyzji o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń.

Planowany lockdown miał odnosić się do zamknięcia m.in. zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Co prawda wieści głosiły, że planowano pełen lockdown, który miał ograniczyć swobodę w przemieszczaniu się do wyjazdów do pracy oraz np. na zakupy.

Czy cmentarze na Wszystkich Świętych będą zamknięte?

Cmentarze na Wszystkich świętych będą otwarte – donosi nieoficjalnie polsatnews.pl. Jednak doniesienia głoszą, że w dalszym ciągu planowane są komunikaty i apele o unikanie spotkań rodzinnych i rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka dni, bez ograniczania do 1 listopada.

Przypomnijmy, że na początku bieżącego tygodnia minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się o tendencji spłaszczania wzrostu zachorowań – Przed nami bardzo ważny tydzień, dwa; przekonamy się, czy tendencja do dynamicznego wzrostu będzie się utrzymywała – powiedział minister zdrowia, dodając, że jest kilka sygnałów na to, że wzrost staje się coraz wolniejszy.

Portal next.gazeta.pl poinformował, że jeden z ekspertów jest przekonany, iż pełen lockdown nie wejdzie w życie – Przewodniczący grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Horban zaznaczał z kolei, że system opieki zdrowotnej w Polsce jest policzony na kilkanaście tysięcy chorych, do 30 tys. Według niego pełen lockdown również jest na razie nierealnym scenariuszem. – czytamy na serwisie next.gazeta.pl.

Już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych komunikatów dotyczących lockdownu. Przypomnijmy, że obecnie trwa Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kobiety wyszły na ulice, by sprzeciwić się decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embrio-patologicznej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  2. TVP przeszło samo siebie. Skandaliczne słowa o karach dla kobiet podczas programu o historii turystycznego Helu
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słów
  7. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis

Źródło: next.gazeta.pl, polsatnews.pl

Poprzedni artykułAndrzej Duda wciąż milczy w sprawie protestów. Wiemy dlaczego, współpracownik się wygadał
Następny artykułGwiazda TVP rzuciła pracę. Mocne słowa podsumowała błyskawicą
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl