Lockdown całkowity stał się faktem. Władze jednego z europejskich państw zdecydowały się na wprowadzenie najwyższego rygoru obostrzeń. Oznacza to, że nastąpi całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z pandemią COVID-19. 

Klamka zapadła. Władze europejskiego kraju podjęły nagłą decyzję i wprowadzili całkowity lockdown. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i drastycznego wzrostu zakażeń. Życie obywateli zostanie bardzo ograniczone.

Austria wprowadza całkowity lockdown

Władze środkowoeuropejskiego państwa zdecydowały się na wprowadzenie całkowitego lockdownu. Jak podaje portal rmf24.pl Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił w sobotę 31 października 2020 roku w godzinach popołudniowych, że od wtorku w kraju zostanie wprowadzona całkowita blokada życia społecznego i gospodarczego. 

– W Austrii zostanie wprowadzona godzina policyjna, ale większość zakładów pracy ma funkcjonować w normalnym trybie. Godzina policyjna, która – w nadziei władz – ma przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród młodych, będzie obowiązywać od godz. 20 do godz. 6 rano – czytamy na portalu rmf.24.pl.

Kanclerz Sebastian Kurz miał podkreślić, że zakłady przemysłowe i sklepy będą kontynuować swoją działalność jak dotychczas. Zaznaczył także, że restauracje będą mogły realizować swoje zamówienia tylko i wyłącznie na wynos i zakazana będzie obsługa klientów na miejscu.

Nie zabrakło także informacji dotyczących funkcjonowania szkół średnich i uniwersytetów. Serwis rmf24.pl podaje, że w obu przypadkach uczniowie i studenci będą musieli przejść na tryb nauki zdalnej. Z kolei szkoły podstawowe oraz przedszkola mają funkcjonować w trybie stacjonarnym, by rodzice mogli chodzić do pracy.

  1. Rząd zamknął cmentarze. Jest jednak wyjątek, zakaz nie działa w jednej sytuacji
  2. Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu Polaków
  3. Nie żyje aktor, którego widzieliśmy w największych hitach TVP. Media przemilczały tragedię

Austria obostrzenia

Dodatkowo rmf24.pl informuje, że wszystkie hotele mają być zamknięte dla turystów, a przebywać w nich będą mogły tylko osoby przybywające w celach zawodowych. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz powiedział, że z czasem restrykcje będą znoszone – Wprowadzane obostrzenia będą obowiązywać przez cały listopad. W grudniu stopniowo „krok po kroku” będą one łagodzone – zapewniał kanclerz.

Sebastian Kurz miał zapowiedzieć także, że zamykany na mocy rozporządzenia przedsiębiorstwa i spółki otrzymają 80-procentową rekompensatę za ponoszone straty – Rząd przedstawi też program, mający przeciwdziałać zwolnieniom w sferze produkcyjnej. Szczegóły zostaną opublikowane w najbliższych dniach – cytuje słowa kanclerza portal rmf24.pl.

Dotychczas Austria była uznawana jako kraj bezpieczny w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że przyjazd do Austrii możliwy był dla obywateli Polski bez ograniczeń związanych z zagrożeniem pandemicznym koronawirusa, jeżeli następuje z kraju, który również uznany jest za bezpieczny.

Według informacji przekazywanych przez portal gov.pl osoba, która przekroczyła granice Austrii w okresie 10 dni, poprzedzającym przekroczenie granicy nie mogła przebywać w państwie, które nie znajduje się na liście krajów bezpiecznych. Zważywszy na wprowadzony całkowity lockdown, ta sytuacja powinna ulec zmianie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Iwona z „Sanatorium miłości” podzieliła się intymnym wyznaniem. Uczestniczka programu chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać fanów
  2. Nie tylko cmentarze, od dziś kolejny zakaz dla Polaków. Mało kto wiedział o zamknięciu granic naszego sąsiada, zwłaszcza podróżujący nie są zadowoleni
  3. Wstrząsające wyznanie uwielbianej gwiazdy TVN. „Jestem dzieckiem ofiary gwałtu”
  4. Stanie się już jutro, wszystko potwierdzono. Nikt się nie spodziewał, że niedziela będzie kluczowa
  5. Uwaga, właśnie przekazano pilny komunikat. Rozdzwonią się telefony tysięcy Polaków
  6. Dzieje się pod Radiem Maryja. Zebrał się tłum, kobiety nie dają za wygraną
  7. Makłowicz na poprawę nastroju zrobił nietypowe gołąbki. Ma do wszystkich ważny apel

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułSkóra atopowa – jak ją pielęgnować?
Następny artykułSekrety urody Francuzek – jak o nią dbają?
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl