LOT, czyli Polskie Linie Lotnicze, w kooperacji z władzami naszego kraju przyczyniły się do przetransportowania wielu Polaków do Polski. Akcja #LOTdodomu, przez pierwsze 7 dni przewiozła ponad 22 tysiące osób. Co więcej, to nie koniec akcji, jakiej podjął się LOT. W planach jest jeszcze kilkadziesiąt rejsów powietrznych. 

Epidemia koronawirusa była powodem wielu istotnych decyzji podjętych przez władze. Premier Mateusz Morawiecki ponad tydzień temu ogłosił zamknięcie granic polski. Ograniczony został ruch lotniczy, a także kolejowy. Wielu Polaków utknęło poza granicami naszego kraju, nie mając sposobności, by do niego wrócić. LOT wyszedł naprzeciw wyrażającym chęć powrotu Polakom, zorganizowano kilkadziesiąt lotów charterowych. 

LOT pomaga wrócić Polakom do kraju 

Nikt nie spodziewał się, wyjeżdżając na wakacje czy do pracy za granicę, że za kilka tygodni nie będzie miał możliwości powrotu do swoich bliskich. W takiej sytuacji znalazło się wielu Polaków, którzy z powodu ograniczenia ruchu lotniczego nie mieli szans na powrót do domu

Sytuacja stała się niekomfortowa i bardzo napięta. Po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu granic, wielu naszych rodaków miało nadzieję, że uda im się jeszcze załapać na ostatni lot do Polski. Rejsy do ojczyzny w kilka chwil zostały przepełnione. Lista pasażerska powiększyła się, przekraczając liczbę dostępnych miejsc nawet o 60. Ludzie zaczęli tracić cierpliwość i nadzieję. 

Jednak dzięki Polskich Linii Lotniczych LOT wizja powrotu do Polski mogła stać się rzeczywistością.

  1. Małgorzata Rozenek przyłapana przez paparazzi, nie wygląda dobrze. Skomentowała w bezbłędny sposób
  2. Nie żyje mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Tragiczne odkrycie
  3. W Opolu lekarze wyleczyli dwie osoby zarażone koronawirusem. Pacjenci już wrócili do domów

Akcja #LOTdodomu 

Polskie Linie Lotnicze chcąc pomóc obywatelom naszego kraju, zdecydowało się zorganizować ponad 200 lotów charterowych z całego świata, by sprowadzić ich do Polski. Tysiące osób wyraziło chęć na skorzystanie z proponowanego transportu. 

Do tej pory LOT przewiózł ponad 22 tysiące pasażerów w ciągu zaledwie 7 dni. Do zrealizowania akcji użyto 40 samolotów, które odbyły 152 rejsy powietrzne. Wszyscy bezpiecznie zostali dowiezieni do swoich domów.

Pod postem Polskich Linii Lotniczych LOT, podsumowującym ich tygodniowe zmagania, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie dziękowali za podjętą inicjatywę i zapewniali, że dzięki Polskim Liniom Lotniczym mogą być teraz w komplecie ze swoją rodziną. 

To piękna akcja, która wymagała ogromnego zaangażowania i pracy wielu osób. Jednak w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy być solidarni i pomagać sobie nawzajem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 Do tej pory LOT przewiózł ponad 22 tysiące pasażerów w ciągu zaledwie 7 dni.

 To piękna akcja, która wymagała ogromnego zaangażowania i pracy wielu osób. 

lot
fot. pixels.com @photomix

Dzięki akcji #LOTdodomu Polacy mogli wrócić do kraju. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  3. Program „Z kamerą wśród zwierząt” państwa Gucwińskich był genialny. Oglądaliście?
  4. Golden retriever zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem. Nie boi się dawać mu całusów
  5. Beata Tyszkiewicz zabrała głos, ma już dosyć domysłów. Wielu fanów bardzo się zasmuci
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułCiąża i poród, a koronawirus. Czy ciężarna powinna się bać? Lekarz odpowiada
Następny artykułMagdalena Cielecka rozstała się z młodym aktorem. Dzieliło ich 16 lat, to dla niej cios
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.