LOT: osoba zakażona koronawirusem na pokładzie samolotu polskich linii do Warszawy. Ponad 200 współpasażerów, którzy po rejsie samolotem rozproszyli się do domów, musi poddać się kwarantannie. Nie tylko ich zdrowie może być zagrożone. 

Wśród osób, które niedawno wróciły do Polski, wykryto przypadek zachowania na COVID-19. Na pokładzie samolotu linii lotniczych LOT znajdywało się ponad 200 pasażerów. W rozmowie z wp.pl Joanna Narożniak, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie zdradziła, jak wygląda sytuacja. 

LOT: osoba zakażona koronawirusem w samolocie 

Lot, podczas którego narażone zostało zdrowie pasażerów i załogi, odbył się 12 marca. Właśnie wtedy na warszawskim lotnisko Chopina wylądował samolot z Dominikany, jednak sytuacja nabrała szczególnej powagi dopiero teraz. 

– Wśród osób, które niedawno wróciły samolotem z Dominikany, faktycznie potwierdzono testem zakażenie. Inspektorat epidemiologiczny z lotniska w Warszawie ustalił listę pasażerów. Wszyscy, którzy mogli mieć kontakt z chorymi, zostali powiadomieni i poinstruowani o dodatkowym zagrożeniu – mówi wp.pl Joanna Narożniak, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Niestety, zakażonych może być dużo więcej. Jak podaje portal wp.pl, kiedy samolot polskich linii lotniczych LOT wylądował, pasażerowie rejsu wyszli z lotniska i rozproszyli się po całej Polsce. Jak doszło do takiej sytuacji? Dlaczego sytuacja ma talk ogromne znaczenie zwłaszcza w tym momencie? 

  1. Dyrektor szpitala pilnie ostrzega Polaków. Nie popełniajcie błędu, którego dopuściła się zmarła 37-latka
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Pandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt

Turyści zakażeni koronawirusem przylecieli do Polski

Jak podaje wp.pl, nie wiadomo, czy do zakażenia przeszło przed podróżą, czy jednak później. U pasażerów samolotu LOTu, którzy wrócili do Polski 12 marca, zaledwie kilka dni po wylądowaniu wystąpiły objawy choroby COVID-19, która została potwierdzona testami. 

Ponieważ inspektorzy sanepidu odszukali pasażerów dopiero po śledztwie, mogli oni zarazić w tym czasie sporą grupę osób. Osoby uczestniczące w rejsie LOTu z Dominikany na lotnisko Chopina, zostały skierowane na kwarantannę domową. Cała sytuacja zdeklaruje się po 26 marca, kiedy to dokładnie będzie można ustalić ilość osób, u których pojawiły się objawy choroby.

lot
fot. Dreamliner LOT / Shutterstock

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: wp.pl

Poprzedni artykułNagrano, jak psy reagują na włamywaczy. Odwaga najmniejszego z nich rozkłada na łopatki
Następny artykułMąż Katarzyny Skrzyneckiej pilnie trafił do szpitala. Natychmiast się nim zajęli, wiemy w jakim jest stanie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.