Loty z Polski do jednego z najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów są właśnie likwidowane. Linie lotnicze podjęły tę decyzję z powodu bardzo restrykcyjnych decyzji rządzących. Sytuacja epidemiczna zrobiła się na tyle poważna, że konieczne było podjęcie kolejnych kroków.

Kraje europejskie z niepokojem przyglądają się sobie wzajemnie. W kolejnych państwach liczba nowych zakażeń przekracza dobowe rekordy. Polacy znaleźli się na liście jednego z krajów, który zobowiązuje przyjezdnych z naszego państwa do odbycia przymusowej kwarantanny, to odbiło się na decyzji jednego z najpopularniejszych przewoźników.

Loty masowo wycofywane z Polski

W wyniku postępującej epidemii koronawirusa kolejne państwa wprowadzają przymusową kwarantannę dla przyjezdnych z zagranicy. Taki przepis znalazł się w prawie Wielkiej Brytanii, która zobowiązuje każdego przyjezdnego z Polski, Turcji i karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba do odbycia przymusowej, dwutygodniowej kwarantanny.

W związku z tym zapisem zainteresowanie lotami do Wielkiej Brytanii zdecydowanie osłabło. Dlatego węgierski przewoźnik Wizz Air zdecydował się na wycofanie wielu stałych dotąd połączeń z uwagi na słabe zainteresowanie oraz redukcji większości lotów. Kwarantanna w Wielkiej Brytanii trwa 14 dni, przyjezdny musi ją odbyć, a niedostosowanie się do przepisów grozi karą 1000 funtów,  w przypadku wielkokrotnego przyłapania na złamaniu samoizolacji nawet 10 000 funtów.

  1. Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków. ”Żegnamy jedną z wielkich postaci, Kolegę, Przyjaciela, Mistrza”
  2. „Samobójcy”. Były minister zdrowia na wizji w TVP Info w ostrych słowach, nikt się nie spodziewał
  3. Zaostrzone restrykcje w całej Polsce. Wiemy, gdzie nie trzeba nosić maseczki, jest kilka miejsc

Zawieszone loty z Polski

O zmianach poinformował portal Fly4free.pl:

-Wielka Brytania przywróciła od soboty (3 października) obowiązkową, 14-dniową kwarantannę dla Polaków. Przywrócone restrykcje w podróżowaniu wpłynęły na spadek rezerwacji na tych trasach. Właśnie dlatego Wizz Air podjął decyzję o zredukowaniu siatki połączeń i zawieszeniu kilku tras do połowy listopada.

Na stronie internetowej przewoźnika znajdziemy wszystkie informacje dotyczące zredukowanych i wycofanych lotów. Wstępnie ta sytuacja utrzyma się do połowy listopada lub do momentu, gdy brytyjski rząd zdejmie restrykcje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

1 października rząd brytyjski poinformował, którzy przyjezdni muszą odbyć 14-dniową kwarantannę po przyjeździe na Wyspy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiana dziennikarka, rodzina pogrążona w żałobie
  2. Zabrała z plaży cenny skarb. Dopiero po 40 latach zrozumiała co zrobiła. Konsekwencje mogły być srogie
  3. Panna młoda przeżyła koszmar. Zobaczyła przyszłego męża pod ołtarzem i nagle zemdlała. Ślubne zdjęcie mrozi krew w żyłach
  4. Daniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
  5. Masz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
  6. Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policję

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykuł29 lat temu zginął Andrzej Zaucha. Widok grobu uwielbianego wokalisty wywołuje łzy
Następny artykułWyszło na jaw, jak w przeszłości zarabiała Dorota Wellman. Nikt nie mógł się spodziewać
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl