Mimo że pandemiczne obostrzenia zostały w Polsce złagodzone jeszcze przed wakacjami, część z nich wciąż obowiązuje. Niedawno rząd zdecydował się na przedłużenie obowiązujących restrykcji do końca października. W Lublinie kwestię respektowania prawa w zakresie zasłaniania nosa i ust sprawdzą lokalni funkcjonariusze policji. Akcja zostanie przeprowadzona w pojazdach komunikacji publicznej.

Nowa akcja policji w Lublinie

Kontrola wynika z coraz częstszego niestosowania się do zasad tak zwanego reżimu sanitarnego. Jak tłumaczą lubelscy mundurowi, głównym powodem jest brak możliwości zachowania odpowiednich odległości w autobusach.

W wielu przypadkach nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z autobusów korzysta bardzo wielu mieszkańców i czasem trudno jest zachować bezpieczny dystans – twierdzili.

Funkcjonariusze ostrzegają jednocześnie, że nierespektowanie zasad może mieć poważne skutki.

– Z pewnością osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego, czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – mówili przedstawiciele lokalnej policji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W związku z akcją służby przygotowały dla korzystających z komunikacji zbiorowej kilka tysięcy maseczek. Działania potrwają do 19 października, na przystankach oraz w pojazdach będzie można spotkać trzyosobowe grupy (składające się z policjanta, strażnika miejskiego oraz pracownika miejscowego MPK).

Źródło: Radio ZET

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

 

Redaktor