Lucyna Malec: córka aktorki miała porażenie mózgowe. Gwiazda serialu Na Wspólnej wychowuje ją samotnie od 20 lat. Chociaż nie zawsze jest jej łatwo, otacza swoje dziecko miłością i opieką. W szczerym wywiadzie na Vivy! aktorka opowiedziała o trudach macierzyństwa. 

O trudach samotnego wychowania dziecka wiele już powiedziano. Jest to bardzo ciężkie zadanie, a wszystkim kobietom, które zmagają się z samotnym macierzyństwem należy się ogromny szacunek. Jeszcze trudniej jest matkom, które wychowują niepełnosprawne dzieci i nie zawsze mogą liczyć na pomoc innych.  Tak zdarzyło się w przypadku popularnej aktorki. Lucyna Malec: córka aktorki miała porażenie mózgowe. Jak radzi sobie z opieką nad nią?

Lucyna Malec: córka aktorki jest chora

– Kiedyś brałam (leki) i to był dla mnie okropny czas. Oczywiście miałam (myśli samobójcze), ale tylko pod warunkiem, że poszłabym do nieba i że tam nie ma niepełnosprawności naszych dzieci. Teraz nie wiem, kiedy przeleciało tych 20 lat, a ja cały czas jestem w kieracie ćwiczeń, obowiązków, pracy i tak życie upływa – przyznała aktorka w szczerym wywiadzie dla Vivy!

Jak możemy przeczytać w wywiadzie córka aktorki, Zosia, chodzi do szkoły dla osób niepełnosprawnych. Lucyna Malec robi wszystko, co w jej mocy, by córka była szczęśliwa.

Na co choruje córka Lucyny Malec?

Aktorka udzieliła obszernego wywiadu w Vivie!, w którym opowiedziała o trudach macierzyństwa. Chociaż jej córka jest piękną, młodą kobietą, niestety ciężko choruje i wymaga nieustannej opieki:

– Ale jest chora, nie mówi, nie chodzi samodzielnie, nie potrafi się sobą zająć. Gdyby teraz siedziała tu z nami przy stoliku w tej kawiarni, przywitałaby się z tobą, byłaby uśmiechnięta, piłaby sok albo kawę, uczestniczyłaby milcząco w naszej rozmowie, ale gdy zostawi się ją samą, nie wykaże żadnej inicjatywy, nie wykona wokół siebie żadnej czynności. Cały czas trzeba ją stymulować, pobudzać do życia. Wiem, że moja córka jest piękna, a ja widzę, że jest i mądra, i dowcipna, i bystra, ale jestem matką, więc mogę nie być obiektywna – wyznała Lucyna Malec. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lucyna malec: córka
instagram.com @krakowski.teatr.komedia

Lucyna Malec: córka aktorki jest ciężko chora. Chociaż na co dzień na twarzy aktorki widnieje szczery uśmiech, przeszła wiele trudnych chwil w swoim życiu.