Ludzie, którzy wstają skoro świt są szczęśliwsi i lepiej zarabiają? Brzmi absurdalnie, jednak wyniki badań, przeprowadzone przez Amerisleep, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. W czym tkwi sekret? Dlaczego wstawanie o określonej godzinie jest tak ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia?

Opuszczenie łóżka o wczesnej godzinie w przypadku wielu osób graniczy z cudem. Niewiele z nich jednak wie, jak duże znaczenie ma to, o jakiej porze wstajemy i kładziemy się spać. Gwarantujemy, że po przeczytaniu tego artykułu nastawicie budzik na nietypową dla siebie godzinę!

Ludzie, którzy wstają wcześniej

Amerisleep, firma zajmująca się produkcją i sprzedażą materacy, postanowiła wziąć pod lupę przedział czasowy, w jakim budzą się zamieszkujące Amerykę osoby. Badania wykazały, że najczęstszą godziną wstawania jest 6 rano. Dotyczy to jednak głównie pokolenia X, czyli urodzonych w latach 1961-1981. Pobudka o tej godzinie nie idzie jednak w parze z największą produktywnością. 

To właśnie osoby, które budzą się dwie godziny wcześniej, deklarują, że czują się produktywne przez 71% czasu. Do grupy najmniej wydajnych zalicza się tych, którzy z łóżka wstają około godziny 11. Z badań wynika, iż to właśnie oni czują się produktywne jedyne przez 36% czasu.

Czy pora wstawania wpływa na zarobki?

Amerisleep dowiodło, że ranne ptaszki zarabiają znacznie więcej od tych, którzy wstają później. Wynika to ze wspomnianej powyżej kwestii, czyli produktywności. Osoby, które lubią spać do godzin południowych, są ospałe, leniwe i mają problem z wywiązywaniem się z powierzonych zadań. 

Co ciekawe, pora wstawania jest również powiązana z naszym szczęściem i poczuciem spełnienia. Choć obie grupy badanych deklarują, że są zadowolone ze swojego życia, ci, którzy nastawiają budzik na godzinę 4, oceniają swoje zdrowie i życie społeczne jako doskonałe!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ludzie
unsplash.com

Badania dowiodły, że ludzie, którzy wstają między godziną 4 a 5 określają się jako osoby produktywne i szczęśliwe.

Ludzie
unsplash.com

Ci, którzy sypiają do godziny 11, nie tylko są mniej zadowoleni ze swojego życia, ale również mniej zarabiają!

ZOBACZ TEŻ:

  1. SPA, które robi prawdziwą furorę! Można w nim zafundować sobie kąpiel w winie
  2. Zdjęcia ślubne nie zawsze są udane. To zdjęcie wywołało burzę, internauci są wściekli na jednego z gości
  3. Jak poradzić sobie ze stresem? 10 porad, jak pokonać stres w pracy i w domu
  4. Bulletproof coffee – co to jest? Kuloodporna kawa podbija świat
  5. Jak przestać jeść pod wpływem emocji i stresu? 6 prostych kroków, które ci w tym pomogą
Poprzedni artykułNie żyje Toni Morrison. Pierwsza Afroamerykanka, która zdobyła literacką Nagrodę Nobla
Następny artykułEdyta Górniak dostanie własny program! Na oczach widzów zrobi prawo jazdy
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.