Za nami premiera wzruszającego filmu „Ania”, opowiadającego o życiu zmarłej aktorki Anny Przybylskiej. Piosenkę promującą to dzieło stworzyła Sylwia Grzeszczak. Teraz w rozmowie z portalem „Świat Gwiazd” wyjawiła, w jaki sposób powstał poruszający utwór.

Wokalistka ma na swoim koncie wiele niesamowitych piosenek, w których czaruje nas swoim głosem. Większość jednak w zgodzie przyzna, że utwór „O nich, o Tobie”, który pojawia się w filmie „Ania” jest najbardziej poruszający ze wszystkich dzieł piosenkarki.

Teraz okazało się, że piękny przebój od początku powstał z myślą o Ani Przybylskiej. W rozmowie z portalem „Świat Gwiazd” Sylwia Grzeszczak wyjawiła kulisy tworzenia piosenki o aktorce.

Sylwia Grzeszczak o tym, w jaki sposób dowiedziała się o śmierci Ani Przybylskiej

Gwiazda pojawiła się na premierze wyczekiwanego filmu „Ania”, która miała miejsce 5 października. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nie zabrakło również innych bliskich aktorce osób, jak Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk czy Katarzyna Bujakiewicz.

Tego dnia mieliśmy szansę po raz pierwszy zobaczyć cały dokument poświęcony życiu i twórczości aktorki oraz posłuchać pięknego utworu promującego to dzieło. W rozmowie z portalem „Świat Gwiazd” Sylwia Grzeszczak wyznała, w jaki sposób doszło do powstania piosenki. Okazało się, że stało się to niedługo po śmierci gwiazdy, która niesamowicie wstrząsnęła piosenkarką.

Sylwia Grzeszczak zdradziła, że o odejściu Ani dowiedziała się podczas jednego ze swoich koncertów w Gdyni. Jak sama mówi, po zakończonym show nikt nie krył swojego smutku i żalu.

-Będąc w Gdyni, grałam koncert, gdy dotarła do nas smutna informacja o śmierci Ani. Wszyscy bardzo mocno to przeżyli. Każdy po prosty wychodził z sali w totalnej ciszy. Ludzie płakali. Ta wiadomość była uderzająca – powiedziała piosenkarka w rozmowie ze „Światem Gwiazd”.

Sylwia Grzeszczak szczerze o powstaniu swojej piosenki do filmu „Ania”

Gwiazda zdradziła również, jak wyglądał sam proces powstawania wzruszającego utworu. Jak powiedziała, działo się to również w Gdyni, podczas pogrzebu utalentowanej aktorki. Tego dnia Sylwia Grzeszczak miała nagrywać nowe kawałki do swojej płyty, ale nie była w stanie skupić się na niczym innym i właśnie tak powstał utwór „O nich, o Tobie”.

Jakiś czas później do artystki zgłosiła się przyjaciółka Ani Katarzyna Bujakiewicz, która zapytała ją o to, czy może w dokumencie o aktorce wspomnieć o piosence Sylwii Grzeszczak, która była dla niej szczególnie ważna po stracie bliskiej osoby. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że piosenka od samego początku powstała z myślą o Ani Przybylskiej, a chwilę później wokalistce zaproponowano użycie jej w dokumencie.

Po jakimś czasie zadzwoniła do mnie największa przyjaciółka Ani Kasia Bujakiewicz i mówi: „Słuchaj Sylwia, kręcimy dokument. Czy ja mogę powiedzieć o tej piosence? Bo ja słuchałam Twojej płyty o śmierci Ani i szczególnie tego utworu. Czy to możliwe, że to jest o Ani?” Ja powiedziałam, że tak, to jest o Ani – opowiedziała w rozmowie z portalem „Świat Gwiazd” Sylwia Grzeszczak.

Zobacz całą rozmowę:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
  2. Siostra Anny Przybylskiej zdążyła się z nią pożegnać. Ze łzami ujawniła, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  3. Rodowicz wyjawiła rodzinną tajemnicę. Nieliczni o tym wiedzieli, jeden gest uratował całą rodzinę

 

 

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.