Ludzie są bardzo zaskoczeni, kiedy zaczynasz ich traktować tak, jak oni ciebie. Robią wielkie oczy, kiedy słyszą sprzeciw. Czasem na szczęście daje to im do myślenia!

W środowiskach, w których zdarza nam się przebywać mamy do czynienia z prawdziwym festiwalem osobowości. Ludzie są bardzo różni. Zdarzają się jednak tacy, którzy zbyt często bawią się cudzym kosztem. Odpłacenie się im w ten sam sposób, wywołuje niezapomniane zdziwienie na ich twarzach.

Traktuj ludzi tak, jak oni ciebie traktują

Niezależnie od tego, czy sytuacja ma miejsce w domu, czy w pracy, a może nawet na przyjęciu ze znajomymi, pamiętaj, by nie pozwalać sobą pomiatać i nie stać się bezbronnym obiektem żartów.

Jest w tobie dużo siły i energii, a jeśli czasem wystawisz na wierzch swoje ostre pazurki, to tylko lepiej dla ciebie. Niech ludzie nie myślą, że jesteś tylko miłą panią, która nigdy nie mówi co myśli

Są osoby, które czują się w grupie bardzo silne. Tacy ludzie uwielbiają stroić sobie żarty z innych. Okazuje się jednak, że nie zawsze sami dysponują poczuciem humoru na własny temat! Zaskocz ich dobrym, niekoniecznie obraźliwym żartem w ich stronę i sprawdź, jak zareagują.

Gorzej, gdy ludzie są zwyczajnie podli. Żarty żartami, ale podłość dla zabawy to coś bardzo złego. Problem w tym, że odpłacanie się im w ten sam sposób nie jest do końca dobre.

Zawiść jest czymś bardzo złym. Budzi ona w nas pokłady odkładanej przez długi czas nienawiści. Jeżeli chcemy się komuś za coś odpłacić tylko i wyłącznie z zawiści, żeby mu pokazać, a niech go zaboli, to lepiej tego nie róbmy. Zazwyczaj kończy się to i tak wyrzutami sumienia, że nie umieliśmy zapanować nad gniewem

Nie wszyscy ludzie zasługują na twoją uwagę

Jednak ani podłość, ani żarty skierowane w naszą stronę nie bolą tak, jak obojętność ludzi, których uważamy za przyjaciół. Często okazuje się, że taka relacja działa w jedną stronę. Ktoś tylko bierze, nie dając w zamian nic. Ty się przejmujesz, starasz, wspierasz, a kiedy to ciebie spotyka coś złego lub po prostu masz gorszy dzień, to ta osoba z jakiegoś powodu nigdy nie ma dla ciebie czasu.

Jeżeli czujesz, że ktoś jest wobec ciebie obojętny, odpłać mu tym samym. Przestań być kochaną przyjaciółką dla osób, których tak naprawdę wcale nie obchodzisz. Ci ludzie zwyczajnie cię wykorzystują.

Zacznij traktować ich tak, jak oni traktują ciebie. Zobaczysz, jak wielkie będzie ich zdziwienie. Jesteś bowiem warta o wiele więcej, niż im się wydaje i bądź pewna, że przyjdą przeprosić, kiedy zrozumieją, że nie byli wobec ciebie w porządku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ludzie
unsplash.com Priscilla Du Preez

Pewne osoby lubią żartować z innych w grupie, gdzie czują się silne.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułRobotnicy wylali na psa gorącą smołę i patrzyli jak umiera. Nie przejęli się i kontynuowali budowę drogi
Następny artykułDorota Wellman wyznała prawdę. To, co ją spotkało spotyka tysiące Polek: „Ten okres była dla mnie traumą, gardziłam sobą”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Miłośnik starych piosenek i zapomnianych gwiazd. Zajmuje się również pisaniem piosenek i muzyką ilustracyjną do filmów. Marzy o skomponowaniu utworu dla Alibabek.