Odkąd Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski stali się ofiarami afery podsłuchowej, w sprawie wypowiada się coraz więcej znanych osób. Teraz nie wytrzymał także Łukasz Nowicki. Współprowadzący „Pytania na śniadanie” dobrze zna tych dwoje i postanowił zabrać głos na ich temat.

Łukasz Nowicki już od 2010 roku współprowadzi program „Pytanie na śniadanie”. Maciej Kurzajewski niemal dorównuje mu stażem, jednak Katarzyna Cichopek, która na antenie gości zaledwie od dwóch lat, także jest mu znana.

Nic dziwnego, że w obliczu afery związanej z tym duetem, także prezenter postanowił wypowiedzieć się w sprawie. W zdecydowanym tonie skomentował skandal i jasno postawił sprawę. Zdradził też, co zrobiłby na miejscu kolegi z planu.

Łukasz Nowicki zabrał głos. Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski mają kolejnego sprzymierzeńca

Choć sprawa ujrzała światło stosunkowo niedawno, wiadomo już, że Katarzyna Cichopek i jej partner z „Pytania na śniadanie” stali się ofiarami sabotażu. Przynajmniej takie jest zdanie detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, który zaangażował się w sprawę. Podkreślił także, że osoba, która podrzuciła pluskwę do samochodu prezentera może pochodzić z jego otoczenia.

Teraz milczenie przerwał także Łukasz Nowicki. W rozmowie z „Faktem” prezenter podkreślił, że treść nagrania jest zupełnie nieistotna, ponieważ w grę wchodzi nie tylko moralna niezgodność występku. Zaznaczył, że anonimowy nadawca dopuścił się czynu karalnego.

– Przykro mi, że coś takiego kogokolwiek spotyka. Podsłuchiwanie jest niezgodne z prawem, obrzydliwe, naganne i wymagające potępienia i mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie – stwierdził.

Aktor nie ma wątpliwości, że sprawca powinien zostać ukarany i oświadczył, że na miejscu Kurzajewskiego także zgłosiłby całą sprawę odpowiednim organom. Przypomnijmy, że według kodeksu karnego:

„Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Aktor zmarł w szpitalu, jego ostatnie dni życia były wstrząsające. 1 maja obchodziłby kolejne urodziny
  2. Gdzie pracowała Katarzyna Cichopek zanim została aktorką? Fatalnie czuła się w pierwszej pracy
  3. Była żona Wiśniewskiego się zaręczyła. Znany polski sportowiec poprosił ją o rękę

Źródło: Pomponik

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl