Łukasz Szumowski wydał bezwzględny apel do wszystkich Polaków. Kiedy w trakcie ostatnich dni padły rekordy dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce, co dawało nawet 650 nowych przypadków dziennie, minister zdrowia na łamach programu Gość Wydarzeń przypomniał wszystkim o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jak podkreślił szef resortu, każdy musi się dostosować. Żadne wymówki nie wchodzą w grę.

W Polsce odnotowano 46 346 przypadków zakażenia koronawirusem, a w sobotę, 1 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zachorowań. Niestety, w ciągu doby przybyło 658 chorych. Łukasz Szumowski wystosował do Polaków ważny apel. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa. 

Łukasz Szumowski apeluje do Polaków

Nagła sytuacja w Polsce spowodowała, że Łukasz Szumowski porzucił swoje urlopowe plany i pojawił się w resorcie. Teraz, podczas rozmowy z dziennikarzem Polsat News w programie Gość Wydarzeń, minister zdrowia zaapelował do wszystkich Polaków. Jak się okazuje, wielu z nas niestety zapomniało o jednej, bardzo ważnej rzeczy. 

Należy zakładać maseczki, należy zasłaniać nos i usta, i tutaj wyraźnie należy podkreślić, iż nie ma czegoś takiego, jak przeciwwskazania medyczne do zasłaniania nosa i ust – powiedział Łukasz Szumowski, przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Minister zdrowia przypomniał o jeszcze jednym, niezwykle istotnym aspekcie.

 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
 2. Rząd przekazał ważne informacje. Chodzi o Polki i Polaków po 75. roku życia
 3. Jarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania Warszawskiego

Zakryj usta i nos

Choć w zaleceniach wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia, niektórzy ze względu na chorobę lub wiek byli zwolnieni z obowiązku zasłaniania ust i nosa, Łukasz Szumowski postanowił skomentować również ten fakt. Według szefa resortu nie ma żadnych wymówek.

Nawet, jak ktoś ma ciężką niewydolność oddechową, to po pierwsze zwykle nie chodzi do sklepów czy do autobusu, a zawsze może założyć przyłbicę, więc tutaj naprawdę nie ma wymówek – powiedział minister zdrowia. 

Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości, zdaniem ministra, jeżeli ktoś z premedytacją nie zasłania ust i nosa, powinien dostać mandat. Jak potwierdził, nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, by nie respektować tego nakazu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski wystosował pilny apel do Polaków. Minister zdrowia przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Łukasz Szumowski
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

Niestety, w zamkniętych przestrzeniach publicznych jak sklepy czy komunikacja miejsca, wielu nie stosuje się do zaleceń.

Łukasz Szumowski
fot.pexels.com

W Polsce odnotowano 46 346 przypadków zakażenia koronawirusem. 1 sierpnia padł kolejny rekord. W ciągu doby przybyło 658 przypadków zachorowań.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Mąż był za ścianą, kontrowersyjne poczynania Kaliny Jędrusik nie mieściły się w głowie. Miała też nieposkromione zamiłowanie do gotowania
 2. W jednej chwili wszystko znikło. Nic nie dało się zrobić. Mieszkańcy zachodniej Polski są zdruzgotani
 3. Żona dopuściła się niewybaczalnej rzeczy. Na wszystko patrzyło 2-letnie dziecko
 4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy
 5. Piękna dziennikarka TVP nie zawsze tak wyglądała. Na starych zdjęciach ciężko ją poznać, co się stało?
 6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
 7. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać
 8. Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułRodzice nie mogli pogodzić się ze śmiercią swojej córki. Kiedy znaleźli w pokoju 12-latki wiadomość, zalali się łzami
Następny artykułMąż kazał zabić żonę, na pogrzebie udawał, że płacze. Nie mógł uwierzyć, gdy kobieta zjawiła się na uroczytości
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.