Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie organizacji wesel. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że świętowanie aktu ślubu przez wielu gości mogło wpłynąć na znaczny wzrost zachorowań w ostatnim czasie. Minister zdrowia w rozmowie z Polsat News przekazał dane dotyczące kroków, jakie rząd może podjąć w tej sprawie.

Łukasz Szumowski znów jest w ogniu pytań. Kolejny rekord zachorowań, jaki padł w piątek, 31 lipca, zaniepokoił wszystkich. Minister zdrowia poinformował jakie działania może podjąć rząd, także w sprawie wesel.

Łukasz Szumowski o weselach – czy będą się odbywać?

31 lipca GIS podał, że odnotowano 657 nowych zakażonych koronawirusem. Przyczyna nagłego wzrostu zachorowań może mieć ścisły związek z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Nadal najwięcej zakażeń pojawia się na Śląsku, a wzrost jest kojarzony z wakacjami i weselami, co martwi wiele par planujących to ostatnie.

Łukasz Szumowski podczas wywiadu udzielonego w Polsat News poinformował, że widzi w organizacji wesel duże zagrożenie, rozważa więc wprowadzenie restrykcji – sprawdzanie, czy ilość gości nie przekracza limitu osób wyznaczonego przez rząd.

 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
 2. Rząd przekazał ważne informacje. Chodzi o Polki i Polaków po 75. roku życia
 3. Uczestniczka „Rolnik Szuka Żony” wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom

Wesela – będzie sprawdzana ilość osób

– Jeśli jest wpisanych 100 osób na listę, to zawsze można przyjechać i skontrolować, czy rzeczywiście tak jest – powiedział Szumowski podczas wywiadu.

Wiele wesel, które zostały zorganizowane po 6 czerwca, stało się ogniskami koronawirusa. Rząd będzie zmuszony do podjęcia kroków, które zmniejszą ilość zachorowań. O pomysłach i opracowywaniu strategii w tej sprawie mówił już rzecznik rządu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
Fot. Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia opracowuje strategię na skuteczne zwalczanie rozprzestrzeniania się epidemii w najbliższym czasie. Jednym ze sposobów będzie kontrolowanie wesel.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Widzowie oburzeni zachowaniem Filipa Chajzera w śniadaniówce. Poszło o ogórki kiszone, mina ekspertki mówi wszystko
 2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna
 3. Ojciec rzucił się na ratunek dziecku. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
 4. Kobieta poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
 5. Cudowna wiadomość obiegła Polskę. Lara Gessler właśnie przekazała informacje, stało się
 6. Pojawiła się wiadomość do wszystkich Polaków. Chodzi o bezwzględny obowiązek
 7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
 8. Szumowski odpowiedział na pytanie, które nurtuje większość Polaków. Czy dzieci 1 września wrócą do szkoły?
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: wiadomosci.interia.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

 

Poprzedni artykułWszyscy znają babcię Wolańską z „Kogla-mogla”. Mało kto wie, jak tragiczne były jej losy, cudem przeżyła
Następny artykułŚwiat poznał go dzięki”X-Factor”, okazał się seryjnym gwałcicielem. Sędzia: „najniebezpieczniejsza osoba, jaką znam”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl