Łukasz Szumowski: oświadczenie majątkowe. Jego zawartość budzi wielkie emocje wśród Polaków. Chodzi zarówno o treść jak i charakter pisma ministra zdrowia. Niestety, dokument jest praktycznie nieczytelny, a to, co udało się rozszyfrować, wprawia w prawdziwe osłupienie.

Łukasz Szumowski zgodnie z obowiązkiem wypełnił oświadczenie majątkowe za 2019 rok. Według informacji w nim zawartych polityk nie posiada żadnego domu ani mieszkania. Jednak to nie ta informacja przykuła uwagę wszystkich.

Oświadczenie majątkowe: Łukasz Szumowski zaskoczył wszystkich 

Finanse rodzinne Ministra Zdrowia kolejny raz zwróciły na siebie uwagę mediów. Wcześniej o Łukaszu Szumowskim mówili wszyscy, gdy okazało się, że z żoną ma podpisaną rozdzielność majątkową, a jego brat otrzymuje dla swojej firmy dotacje z Narodowego Centrum Badań Rozwoju.

Niedawno pisaliśmy o milionowych udziałach w rodzinie ministra. Tym bardziej zadziwiające okazało się oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego — nie obyło się bez korekty. To jednak nie kwoty w dokumencie przyciągnęły uwagę mediów. Chodzi o tak zwane dobra ruchome, jakie posiada w swoim domu polityk.

  1. Uwaga: Duże zmiany w korzystaniu z banku. Dotyczą aż 12 mln Polaków
  2. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  3. Ciężarne kobiety masowo zabierają grzebień na porodówkę. Wcale nie do czesania włosów

Łukasz Szumowski jest posiadaczem niezwykłego przedmiotu

Niestety, oświadczenie ministra jest trudne do rozczytania. To, co udało nam się ustalić, zadziwi każdego. Według dokumentu — polityk na swoich kontach zgromadził 30 100 zł oraz nie posiada domu ani mieszkania. Napisał jednak, że jest posiadaczem trzech działek, jednak mimo obowiązku — nie podał ich wartości. 

Najbardziej interesujące okazały się składniki mienia ruchomego, których wartość przekracza 10 000 zł. Polityk obok aut wpisał tam pióra należące do pary prezydenckiej — Lecha i Marii Kaczyńskich. Niestety wiele danych zostało zapisanych w sposób całkowicie uniemożliwiający odczytanie. Należy do nich np. wartość kredytu hipotecznego w obcej walucie i inne dobra materialne, które posiada minister. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Łukasz Szumowski
fot. bip.kprm.gov.pl, oświadczenie majątkowe z 15 listopada 2019 roku.

Nieczytelne oświadczenie majątkowe ministra.

Łukasz Szumowski
fot. bip.kprm.gov.pl, oświadczenie majątkowe z 15 listopada 2019 roku.

Łukasz Szumowski w oświadczeniu z 15 listopada 2019 roku napisał, że na swoich kontach zgromadził środki w wysokości zaledwie 2720 zł. Po korekcie 5 czerwca 2020 roku kwota wzrosła do 30 100 zł.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dni
  2. Pokazała paragon za obiad w Łebie. Może zamknąć usta całym tłumom
  3. Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę, wiadomo też ile zaoszczędził w zeszłym roku
  4. Przyciśnij pępek palcem. Test zaskoczy każdego, nawet nie masz pojęcia, jaki będzie efekt
  5. Agata Młynarska wyprowadziła się z Polski. Wiadomo, w jakim kraju zamieszkała gwiazda
  6. Właśnie powiększyła się rodzina Kurdej-Szatan. Mamy pierwsze zdjęcie

Źródło: wp.pl, bip.kprm.gov.pl

 

Poprzedni artykułNiespodziewane wieści o Gabrielu z ”Królowych życia”. Chodzi o Rafała i jego prześladowcę
Następny artykułPamiętacie ”Rodzinę zastępczą”? Który bohater był waszym ulubionym?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.