Łukasz Szumowski poinformował o zmianach dotyczących zbliżających się wyborów prezydenckich. Rząd podjął przełomową decyzję w sprawie głosowania. Wielu Polaków może rozzłościć nowe postanowienie. Tego nikt nie podejrzewał, znamy szczegóły najnowszego rozporządzenia.

Łukasz Szumowski na antenie TVP Info zapowiedział dużą zmianę w głosowaniu na głowę państwa, które ma odbyć się 12 lipca 2020 roku. Przełomowa decyzja może znacznie zmienić przebieg wyborów.

Przełom w wyborach: Łukasz Szumowski zapowiada wielkie zmiany

W wywiadzie emitowanym na antenie TVP Info minister opowiadał, że jest zadowolony z bezpieczeństwa, jakie zachowywali Polacy podczas pierwszej tury głosowania na Prezydenta. 

Łukasz Szumowski powiedział, że reżim sanitarny sprawdził się na tyle, że pójście do lokalu wyborczego było z pewnością bezpieczniejsze od zakupów w sklepie. Zaznaczył jednak, że 12 lipca głosowanie odbędzie się na innych zasadach.

  1. Radosław Majdan pokazał zdjęcie Małgorzaty. Jeden szczegół zbulwersował fanów, złapali się za głowy
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dawid Narożny potwierdził radosną nowinę. ”W listopadzie będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.”

Minister ostrzega: 12 lipca zagłosujemy inaczej

Minister w wywiadzie dla TVP Info, zapowiedział, że zostaną wprowadzone specjalne ułatwienia dla osób starszych, niepełnosprawnych, z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Łukasz Szumowski zaznaczył, że rząd zdaje sobie sprawę, że temperatury w lipcu mogą znacznie utrudnić pójście do lokalu wyborczego, zwłaszcza gdy trzeba będzie stać w długiej kolejce.

– Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne — powiedział minister w wywiadzie przeprowadzonym 1 lipca na antenie TVP Info.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Łukasz szumowski
Fot. Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski zapowiedział zmiany dotyczące II tury wyborów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody. Nagranie wywołuje skrajne emocje, ludzie są wściekli
  4. Dramatyczne sceny w zachodniej Polsce. Mężczyzna pobił kobietę i porwał malutkie dziecko
  5. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.