Łukasz Szumowski oficjalnie potwierdził – w tym tygodniu ruszają kontrole wykonywane przez policję i służby sanitarne. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister zdrowia zapowiedział też kolejne zmiany.

Minister zdrowia zaznaczył, że konieczne jest, aby przypomnieć Polakom o rozsądnym zachowywaniu się w dobie epidemii. Dlatego wprowadzone zostaną liczne kontrole. Dodatkowo zmiany czekają wydarzenia, które w ostatnim czasie stanowiły punkt zapalny dla zarażeń, to znaczy wesela.

Łukasz Szumowski – zmiany w trakcie epidemii

Minister zwrócił uwagę na to, że Polacy lekceważą obowiązek zasłaniania nosa i ust, a także dezynfekcji rąk w sklepach, komunikacji miejskiej i miejscach usługowych.

Zaczynamy w tym tygodniu kontrole w sklepach wykonywane przez policję i służby sanitarne – mówił Łukasz Szumowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Dodatkowo, pod uwagę w trakcie kontroli będą brane przyjęcia weselne, które w ostatnim czasie, stały się ogniskami nowych zakażeń:

Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel. Chodzi również o to, by zgłaszać listę gości – zaznaczył Szumowski i dodał, że będzie ona kontrolowana:

-Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych – wyjaśnił.

 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
 2. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
 3. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Już wtedy czuł niepokój?

Czy wzrost ilości osób zakażonych to już druga fala koronawirusa?

Minister zdrowia został zapytany o przyczyny nagłego wzrostu zachorowań oraz o to, czy jesteśmy już świadkami drugiej fali zachorowań, do tej pory mówiło się przecież, że pojawi się na jesieni:

-Trudno powiedzieć, że to druga fala, raczej takie falowanie – odpowiedział Minister, wskazał także ewentualne przyczyny wzrostu liczby zakażonych:

-jest to efekt dwóch rzeczy: trochę rozluźnienia, mamy parę ognisk z imprez rodzinnych – wesel i innych spotkań – wskazuje przyczyny Szumowski. Minister powtarzał wielokrotnie, jak ważne jest zakrywanie nosa i ust i dostosowywanie się do reżimu sanitarnego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Fot. Jan Bielecki/East News

Minister potwierdził, że postanowiono wprowadzić rygorystyczne kontrole, mające sprowokować Polaków do zachowania odpowiedniej profilaktyki.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Koniec pobłażania, kontrowersyjny komunikat. Nikt nie wejdzie do sklepu i restauracji na dotychczasowych zasadach
 2. Zamiast pieniędzy z bonu możesz dostać gigantyczną grzywnę. Trzeba uważać
 3. Podjęto nagle decyzję. Polska została określona „czerwoną strefą”
 4. Lekarze biją na alarm. Toksynę, która sieje spustoszenie w organizmie, posiada co 3 dziecko, skutki są katastrofalne
 5. Prokop złożył Monice Kuszyńskiej nieprawdopodobną propozycję. Sparaliżowana gwiazda nie spodziewała się podobnych słów
 6. Niestety, ksiądz ma koronawirusa. Pilny apel sanepidu, poszukiwani wierni z 4 kościołów
 7. GIS zmienia kurs w sprawie wesel. Już zapowiadają nowe restrykcje
 8. Ogromne zmiany wejdą w życie już w tym tygodniu. Szumowski zapowiedział nowe zasady i kontrole
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykuł14-latek rzucił się na ratunek ojcu. Niestety, finał był tragiczny. Przegrali z żywiołem
Następny artykułDziś wielki dzień dla Andrzeja Dudy. W południe stanie się najważniejsze
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl