Łukasz Szumowski zapowiedział we wtorek 4 sierpnia spore zmiany. Mają wejść w życie już w w tym miesiącu, minister zdrowia zastanawia się także nad możliwością wprowadzenia kolejnych. Chodzi oczywiście o rozwój koronawirusa w Polsce.

Łukasz Szumowski w rozmowie w Dzienniku Gazecie Prawnej zastanawia się nad wprowadzeniem zmian, które miałyby zacząć obowiązywać jeszcze w sierpniu. Pomysł dotyczy sklepów i panujących w nich zasad. To jednak nie jedyne, co może się wkrótce zmienić.

Łukasz Szumowski zapowiada zmiany

Minister poinformował, że podczas ostatniego posiedzenia sztabu kryzysowego rozmawiano o obostrzeniach, które mogą zostać wprowadzone. Restrykcje mają objąć przede wszystkim rejony najbardziej narażone na powstanie nowych ognisk choroby.

– […] Nie wykluczamy zwiększenia ograniczeń przy organizacji wesel. Chcemy wprowadzić wymóg ich rejestracji i podawanie dokładnej listy gości. Nie wykluczamy, że zostanie obniżony limit osób, które biorą udział w takiej uroczystości – poinformował Szumowski.

 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę
 2. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Ograniczenia w sklepach

Minister zdradził, że rząd planuje przede wszystkim wprowadzić nowe uprawnienia dla podmiotów prowadzących sklep – tak, by mogły zgodnie z przepisami nie obsłużyć osób, które nie noszą maseczki.

– Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu – mówił w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

łukasz szumowski
fot. Beata Zawadzka/East News

Łukasz Szumowski zapowiada zmiany w przepisach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  2. Kolejne fakty o rozstaniu Rafała i Gabriela z „Królowych życia”. Rafał wszystko wygadał
  3. Dramat Elżbiety Zapendowskiej, jest coraz gorzej. „Nie można mi pomóc”
  4. Halina Mlynkova przeżywa cichy dramat. Jej małżeństwo całkowicie się rozpadło?
  5. Sok z kiszonych buraków ma ogrom spektakularnych zalet. Jego działanie jest piorunująco skuteczne

  źródło: Polsat News

  Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

   

Poprzedni artykułNie żyje 3-latek. Matka i oprawca stanęli przed sądem, szczegóły wywołują morze łez
Następny artykułDagmara Kaźmierska w ogniu krytyki, przesadziła? Fani nie ukrywają złości
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.