Łukasz Szumowski, kardiolog i minister zdrowia, to twarz rządu w walce z koronawirusem. Polityk nie ukrywa, że niekiedy obecna sytuacja bywa dla niego bardzo frustrująca. My dostarczamy sprzęt, a on gdzieś znika – zdradził niepokojące informacje w wywiadzie z TVN24. 
 
W dobie panującej epidemii koronawirusa Łukasz Szumowski stał się jednym z najbardziej poważanych i słuchanych polityków. Niestety, sytuacja w Polsce wciąż nie prezentuje się najlepiej. Z ostatnich danych wynika, że w kraju odnotowano 3834 przypadki zakażeń, 84 zgony i 134 ozdrowiałych. Gdybyśmy nic nie zrobili, to dzisiaj byśmy mieli 8,5 tys. pacjentów zdiagnozowanych na COVID-19 – powiedział minister zdrowia w wywiadzie z TVN24. Niestety, w rozmowie padły również bardzo niepokojące słowa. 
 
 
 
Czy Łukasz Szumowski boi się koronawirusa?
 
Łukasz Szumowski boi się koronawirusa, a na pytanie zadane przez Krzysztofa Skórzyńskiego odpowiedział krótko – Jak ktoś nie czuje strachu, to jest głupi. 
 
Minister Zdrowia w rozmowie nie ukrywał, że mimo iż idziemy w dobrym kierunku, a dzięki redukcji zakażeń możemy doprowadzić do tego, że w szczycie zachorowań będziemy mówić nie o 50 tysiącach zakażonych, a o 10, w Polsce wciąż popełniane są błędy. Najbardziej niepokojącą informacją była ta, o znikającym sprzęcie. Jak to możliwe? 
 
 
 
My dostarczamy sprzęt, a on gdzieś znika. Nie wiadomo, gdzie jest – odpowiedział Łukasz Szumowski, kiedy dziennikarz TVN24 zapytał o to, co go wkurza. 
 
Niestety, odpowiedź nie była żartem, a smutną prawdą. Okazuje się, że w Polsce wciąż dochodzi do wielu pomyłek, nie tylko logistycznych. Co dzieje się z zagubionym sprzętem i co takiego zniknęło?
  1. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? Przepisy są niejasne, wyjaśniamy
  2. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  3. Które sklepy będą czynne 24h na dobę? Zmiany godzin otwarcia w całej Polsce

Koronawirus w Polsce: niepokojące doniesienia i znikający sprzęt

Okazuje się, że zaledwie w przeciągu jednej doby, zniknęło 100 kombinezonów. Jak to możliwe i kto za to odpowiada?
 
– Nie wiadomo. Szpital dostał 100 kombinezonów, gdy jeszcze nie było w nim pacjentów, i nagle, następnego dnia, pismo ze szpitala, że już nie ma kombinezonów. Dyrektor dostał, a potem zaraportowano mu, że nie ma stanów magazynowych i koniec – zdradził Łukasz Szumowski w rozmowie z TVN24.
 
Minister zdrowia podkreślił, że nie ma tu mowy o czyjejś winie czy oszustwie, lecz przyznaje, że nie każdy stosuje się do wydawanych instrukcji, przez co sprzęt zużywa się w nieodpowiedni sposób. Niepokojące są również informacje o wciąż popełnianych błędach. Łukasz Szumowski otwarcie przyznał, że na swoim sumieniu ma je również ministerstwo. 
 
– Każdy popełnia błędy. I nasze błędy też się zdarzają, na przykład transport poszedł nie tam, gdzie trzeba, albo nie tyle, ile trzeba. Są też błędy takie, że ktoś po prostu nasze instrukcje ma w głębokim poważaniu – mówi w rozmowie z TVN24 – Przychodzi instrukcja postępowania i ląduje w śmietniku. Proszę mi uwierzyć, każda taka historia kosztuje mnie wiele nerwów. Zdaję sobie też sprawę, że nie wszystkie decyzje, które podejmujemy, okażą się w pełni trafione – skwitował minister zdrowia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, to twarz polskiego rządu w walce z koronawirusem.

łukasz szumowski
Photo by Polina Tankilevitch from Pexels

Cały kraj walczy z koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Jak w dobie koronawirusa wyglądają śluby w Polsce? Najszczęśliwszy dzień w życiu wcale nie jest kolorowy
  4. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie
  5. Od czego zależy rozwój epidemii w Polsce? Wirusolog mówi wprost, wszystko zależy od jednego dnia
  6. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułEpidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
Następny artykułCzy przed sklepami są kolejki? Dowiesz się bez wychodzenia z domu, tłumaczymy jak
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.