Łukasz Szumowski zapowiedział, że będzie interweniował. Wszystko związane jest ze słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który wygłosił niepokojące stanowisko w sprawie szczepień. Jak przekazał portal wp.pl, Andrzej Duda kilkukrotnie podważał ich znacznie. –Osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie – powiedział podczas swojego wystąpienia w Końskich, prezydent RP. 

Łukasz Szumowski wraz z byłym marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim uważają, że prezydent powinien zmienić swoje stanowisko w tej sprawie. Sytuacja jest naprawdę poważna. Bagatelizowanie problemu może negatywnie wpłynąć na społeczeństwo naszego kraju.

Andrzej Duda wygłosił swoją opinię na temat szczepień

– Grypa, zwłaszcza dla człowieka, który jest względnie młody, nie jest czymś groźnym. Grypę należy odchorować, by nie szaleć i nie wpaść w powikłania związane z grypą, co może być bardzo niebezpieczne. Trzeba zostać w domu, leczyć się i wyleczyć – powiedział Andrzej Duda, jak podaje wp.pl. 

Łukasz Szumowski nie zgadza się z opinią Prezydenta i potwierdził, że będzie próbował rozmawiać z nim w tej sprawie. 

  1. Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, nie żyje, ogromna strata dla kraju
  2. Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

Łukasz Szumowski chce interweniować 

– Zasmuciły mnie słowa prezydenta, bo wiem, że są argumenty za tym, że szczepienie na grypę jest dobre. Będę rozmawiał z panem prezydentem, będę starał się go przekonać do tego szczepienia, taka jest moja rola jako lekarza – mówi dla portalu Onet, minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Nie tylko Łukasz Szumowski jest zdania, że szczepienia na grypę są ważne, a podważanie ich przez prezydenta nie jest słuszne. Stanisław Karczewski, były marszałek senatu także popiera zdanie ministra zdrowia w sprawie szczepienia na grypę, szczególnie w przypadku prezydenta:

-Jest w grupie podwyższonego ryzyka: spotyka się z dużą liczbą osób, nawiązuje bliskie kontakty z ludźmi. Uważam, że powinien się zaszczepić, powinni się szczepić ci, którzy są w grupie ryzyka: lekarze, pielęgniarki, dziennikarze – powiedział podczas rozmowy z TVN. 

Andrzej Duda próbował tłumaczyć swoją opinię, sugerując, iż padł ofiarą manipulacji. -Miałem złe doświadczenia związane ze szczepionką przeciw grypie wśród moich kolegów – argumentował swoje stanowisko w programie Imponderabilia. Wszystko wskazuje jednak na to, że prezydent zdania nie zmieni.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
fot EASTNEWSAndrzej Duda – EA@Jakub Kaminski/East News

Swoją opinią o szczepieniach na grypę prezydent rozpoczął dyskusję. Minister Zdrowia nie popiera podejścia prezydenta. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  2. W szkole dręczyli ją i nazywali brzydulą. Po latach dziewczyna udowodniła, jak bardzo się mylili
  3. Co się dzieje z Krzysztofem Kiersznowskim? Media donosiły o tragedii, jest komentarz aktora
  4. Mąż ukrywał romans latami. Zażądał rozwodu, ale jego żona też miała tajemnicę, która go zdruzgotała
  5. Dramat nowożeńców. Muszą się liczyć z zupełnie nowym, niespodziewanym wydatkiem

Źródło: wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułRodzice chcieli zbadać synka, bo był „senny”. Lekarz dokonał porażającego odkrycia, cud, że dziecko żyło
Następny artykułMasowe kontrole zaczną się już w tym tygodniu. Ministerstwo potwierdziło, Polacy uważajcie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.